صابر پرنیان در حاشیه‌‌‌ بازدید از کارخانه آذر فولاد امین در شهر تیکمه‌‌‌داش از توابع شهرستان بستان‌‌‌آباد، اظهار کرد: در حوزه فولاد بعد از دو استان اصفهان و خوزستان که بیشترین سرمایه‌گذاری دولتی در این استان‌‌‌ها انجام شده است، آذربایجان‌‌‌شرقی در رتبه سوم کشوری و از لحاظ میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در رتبه‌‌ نخست قرار دارد. وی با بیان اینکه فولاد یکی از اساسی‌‌‌ترین ماده اولیه کسب و کارها و صنعت است، ادامه داد: بخش خصوصی استان در حوزه تولید فولاد مانند سایر بخش‌‌‌ها پیشتاز بوده است. وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری صنعتی در استان ادامه دارد و در بازدیدهایی که در این مدت انجام می‌شود استان در رشته صنعت‌‌‌های مختلف در حال توسعه است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌‌‌شرقی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌‌‌ صنعت، گفت: در حوزه‌‌‌های متعدد صنعتی همچون صنایع لوازم‌خانگی، شیرینی و شکلات، پارکت، نپان، کاغذ دیواری و قطعه‌‌‌سازی در رتبه‌‌‌های اول و دوم کشور قرار داریم.

پرنیان ادامه داد: ایجاد ارتباط بین آذربایجان‌‌‌شرقی و یک استان ۱۵۰‌میلیون نفری کشور چین بدون تردید تاثیر خوبی بر حوزه فولاد استان خواهد داشت. وی افزود: اخیرا تصمیماتی برای اخذ عوارض از زنجیره نهایی فولاد اتخاذ شده بود که بلافاصله با همراهی استاندار و نمایندگان مجلس این مصوبه را به نفع تولید فولاد استان اصلاح کردیم. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌‌‌شرقی با بیان این که حوزه برق در ۱۰ سال گذشته مورد غفلت واقع شده است، گفت: حوزه سرمایه‌گذاری و پست‌‌‌های برق به‌ویژه در آذربایجان‌‌‌شرقی به شدت مورد بی‌مهری قرار گرفته به طوری که در شهرک‌های صنعتی استان‌های همتراز تا ۱۰۴‌درصد برق مورد نیاز واحدهای صنعتی تامین شده اما این میزان در استان ما ۴۶‌درصد است.

وی اظهار امیدواری کرد: با سفر ریاست جمهوری به استان مصوبات خوبی در این حوزه تصویب شود تا در حوزه برق عقب ماندگی جبران شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استان طرح‌‌‌های خوبی برای تامین و تولید انرژی‌برق در نظر دارند. پرنیان با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن در سراسر کشور تاکید کرد: با توجه به اینکه مواد اصلی ساختمان فولاد و سیمان است پیگیر هستیم تا مشکلات موجود این صنعت کاهش یابد. وی مهم‌ترین چالش بخش فولاد را تامین مواد اولیه دانست و گفت: برای بقای فولاد آذربایجان شرقی که سرمایه‌گذاری بسیار زیادی در آن انجام شده است باید با تمام توان از این صنعت حمایت کنیم. پرنیان افزود: فولاد جزو ظرفیت‌‌‌های بسیار بالای استان است از این رو باید انجمن فولاد فعال‌تر شود تا به موقع مشکلات موجود را پیگیری کنیم.