خدیزل

شرکت بهمن‌دیزل از دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰درصدی در نرخ فروش محصولات خود خبر داد. بر این اساس شرکت مذکور عنوان کرد: قیمت محصولات شرکت بهمن‌دیزل در سال ۱۴۰۲ به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان (بدون احتساب مالیات ارزش‌افزوده، بیمه، مالیات و عوارض شماره‌گذاری) اعلام شد. شایان ذکر است که نرخ و مبلغ فروش اعلام‌شده در جدول تغییرات، مربوط به محصول کامیون کشنده ‌ا‌م‌پاور BD۵۰۰ و تغییر نرخ سایر محصولات بوده و قیمت کامیونت، کامیون، کشنده و مینی‌بوس از ۳میلیارد و ۱۳۰میلیون تومان به ۴میلیارد و ۲۳۰میلیون تومان رسیده است.

خشرق

شرکت الکتریک‌خودروی شرق از دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰درصدی در نرخ فروش محصولات خود خبر داد. بر این اساس شرکت مذکور عنوان کرد که محصول دسته سیم خودرو که تا قبل از این با نرخ ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان به فروش می‌‌‌رسید، از این پس با قیمت ۸میلیون و ۵۴۲هزار تومان به فروش می‌‌‌رسد. لازم به ذکر است که اثر تعدیلات ذکرشده در دوره ۶ماه‌دوم سال ۱۴۰۱ معادل مبلغ ۳۱۹میلیارد تومان خواهد بود.

شرنگی

شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین از دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰درصدی در نرخ فروش محصولات خود خبر داد. بر این اساس شرکت مذکور عنوان کرد که با توجه به صدور مجوز از شرکت تعاونی تولیدکنندگان رنگ از این پس می‌‌‌تواند محصولات تزئینی (ساختمانی) خود را به قیمت ۴۵۶هزار تومان به فروش برساند. در مجموع کلیه رنگ‌‌‌های ساختمانی به‌‌‌دلیل افزایش قیمت مواداولیه به‌طور میانگین ۲۵درصد افزایش نرخ را تجربه کرده‌‌‌اند.

شرانول

شرکت نفت ایرانول در افشای اخیر خود در سامانه کدال عنوان کرد که بخشی از فعالیت‌‌‌هایش متوقف شده است. شرکت در متن افشا اعلام کرده که به دلیل اورهال بخش‌‌‌های پالایشی-تولیدی فعالیت آن متوقف شده و برآورد شرکت از شروع مجدد فعالیت خود ۳۱اردیبهشت ۱۴۰۲ است.

وثخوز

شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان به استناد بند ۷ ماده ۱۳ مکرر ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران با توجه به نیاز به بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر نماد معاملاتی مذکور تا ۲۰اردیبهشت ۱۴۰۲ تعلیق شده است.

سغرب

شرکت صنایع سیمان غرب از انجام تغییراتی در مفاد اطلاعیه بااهمیتی که در تاریخ ۹اردیبهشت ۱۴۰۲ منتشر شد خبر داد. شرح تغییرات متن افشا از این قرار است: حمل حدود ۱۰۰هزار تن کلینکر به مقصد بندر امام‌خمینی، حمل حدود ۲۵۰هزار تن کلینکر به مقصد شلمچه یا خرمشهر و حمل حدود ۵۰هزار تن کلینکر به مقصد مرز خسروی.

های‌وب

شرکت داده‌گستر عصر نوین از انعقاد یک‌قرارداد مهم خبر داد. شرکت مذکور با اشاره به همکاری در طرح توسعه شبکه و تامین خدمات دسترسی، اعلام کرد که طرف قرارداد شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و مبلغ آن ۷۲۰میلیارد تومان است. تسویه آن نیز به مبلغ ۲۴۰میلیارد تومان است که به‌عنوان پیش‌پرداخت به طرف اول پرداخت می‌شود. مابه‌ازای ارائه خدمات موضوع قرارداد به صورت ناخالص در ۳۶ قسط مساوی ماهانه ۲۰میلیارد تومان پس از کسورات از جمله پیش‌پرداخت تسویه می‌شود.

کماسه

شرکت تامین ماسه ریخته‌‌‌گری از انتشار آگهی فراخوان انتخاب مشاور طراحی پروژه نوبت دوم خبر داد. بر این اساس شرکت در متن اطلاعیه عنوان کرد: شرکت تامین ماسه ریخته‌گری (سهامی‌عام) در نظر دارد خدمات مطالعات فنی، امکان‌سنجی و طراحی ساختمان‌ها و تاسیسات پروژه احداث کارخانه جدید خود در زمینی به مساحت حدود ۲۰۰هزار مترمربع واقع در منطقه سرانزای شهرستان فیروزکوه را پس از ارزیابی و بررسی به شرکت مشاور واجد شرایط دارای سابقه فعالیت در زمینه طراحی پروژه‌های مرتبط با صنعت فرآوری مواد معدنی واگذار کند. بنابراین از شرکت‌های مشاور دارای صلاحیت دعوت می‌شود تا شرح کامل سوابق، مدارک و توانمندی‌‌‌های خود را حداکثر تا تاریخ ۳۱اردیبهشت ۱۴۰۲به آدرس پستی: تهران، سعادت‌آباد، بلوار دکتر پاک‌نژاد، بالاتر از چهارراه سرو، خیابان حیدریان (آسمان سوم شرقی) پلاک ۱۵، طبقه سوم، دبیرخانه مرکزی ارسال کنند. پس از بررسی مدارک ارسالی، از مشاوران واجد شرایط برای ارائه پیشنهادها دعوت به‌عمل خواهد آمد.

ثفارس

شرکت عمران و توسعه فارس در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشرشده خود عنوان کرد که تغییرات سود این شرکت به دلیل واگذاری ششدانگ مجمع دلگشا بوده است.

غدانه

شرکت کارخانه‌های پنبه و دانه‌‌‌های روغنی خراسان در خصوص فرآیند افزایش سرمایه خود شفاف‌سازی کرد. بر این اساس این شرکت عنوان کرد که با توجه به اینکه افزایش سرمایه از محل سود انباشته تقسیم‌نشده در مجمع عمومی سال مالی منتهی به ۳۰آذر ۱۴۰۱ به منظور بهره‌مندی از معافیت مالیاتی بند «ه» تبصره ۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ صورت می‌پذیرد، به همین منظور پس از تصویب قانون بودجه ۱۴۰۲ اقدام به تکمیل گزارش توجیهی طرح شده است که ظرف چند روز آینده برای حسابرس و بازرس قانونی ارسال خواهد شد. بنابراین به محض اخذ اظهارنظر بازرس قانونی مدارک به سازمان بورس برای اخذ مجوزات آن سازمان ارسال خواهد شد. طبق تکالیف مجمع سال مالی منتهی به ۳۰آذر ۱۴۰۱ در صورت همکاری متقابل بازرس قانونی، سازمان بورس و اداره ثبت شرکت‌ها مقرر شده است افزایش سرمایه تا پایان خرداد‌ماه ثبت شود.

قثابت

شرکت کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در افشای اخیر خود در سامانه کدال از انتقال تعداد ۶۰میلیون سهم نماد «قثابت» توسط شرکت سرمایه‌گذاری سلیم به بازارگردان در تاریخ ۱۰اردیبهشت خبر داد.