«چافست»: شرکت افست علت کاهش ۷۷درصدی سود عملیاتی این شرکت در دوره ۶ماهه منتهی به پایان اسفند ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل را افزایش هزینه‌‌‌های حقوق و دستمزد و مزایا در سرفصل هزینه‌‌‌های اداری و عمومی شرکت اعلام کرد. «چافست» در این‌باره گفت: لازم به توضیح است که هزینه‌‌‌های حقوق و دستمزد و مزایای کارکنان این شرکت در بازه زمانی مورد مقایسه دوبار مورد افزایش قرار گرفته است، اولین افزایش حقوق مربوط به مصوبه هر ساله وزارت کار در آغاز سال ۱۴۰۰ و دومین افزایش معادل ۳۵‌درصد براساس تصمیمات هیات‌مدیره شرکت اعمال شده است.

«چفیبر»: شرکت تولید فیبر ایران از شروع مجدد بخشی از فعالیت تعلیق‌شده قبلی خود خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است، با توجه به اینکه شرکت فتا درخواست همکاری با «چفیبر» را داده است و پس از مذاکرات و توافقات مقرر شد، به صورت کارمزدی برای هر ورق روکش ۵۰۰هزار ریال به شرکت تولید فیبر ایران پرداخت شود، این قرارداد در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱امضای نهایی شده است. قابل ذکر است با توجه به شروع فعالیت روکش ‌ام‌دی‌اف به صورت کارمزدی مبلغ ۴/ ۳میلیارد تومان از هزینه‌‌‌های شرکت پوشش داده شده و مبلغ ۱۱۵میلیون تومان سود عاید شرکت خواهد شد. در واقع این فعالیت ۴/ ۳میلیارد تومان هزینه برای شرکت دارد؛ زیرا نیروها و هزینه استهلاک وجود خواهد داشت.    

«حفارس»: شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج‌فارس اعلام کرد که براساس برنامه‌‌‌ریزی انجام‌شده مقرر شده است که سهمیه آرد خبازان استان مرکزی از خردادماه ۱۴۰۱ توسط شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج‌فارس حمل و ارسال شود. با توجه به موضوع نرخ حمل انواع آرد خبازی در این استان توسط شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج‌فارس، کرایه حمل آرد نانوایی به ازای حمل هر کیسه ۶۰هزار ریال و میزان حمل شرکت در ماه از این محل، در این استان برابر ۶۳هزار و ۵۷۰کیسه است. با در نظر گرفتن این حمل جدید، برآورد درآمد ناخالص شرکت از محل حمل آرد خبازان نوع «۲» در سال ۱۴۰۱ به میزان ۸/ ۳میلیارد تومان بر عملکرد شرکت تاثیرگذار است.

«واحصا»: شرکت احیای صنایع خراسان طی اطلاعیه‌‌‌ای در مورد احداث واحد فرآوری مس گفت: پیرو درخواست شرکت احیای صنایع خراسان در خصوص احداث و راه‌‌‌اندازی کارخانه فرآوری مس به میزان ۱۰‌هزار تن در پهنه معدن چاه پلوند این شرکت از کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری و شهری استان خراسان‌جنوبی مجوز مورد نظر صادر شده است و بر این اساس اعلام می‌شود که اقدامات مربوطه شامل تامین نقدینگی، شروع عملیات اجرایی احداث واحد فرآوری، باطله‌‌‌برداری و استخراج معدن در جهت تکمیل فرآیند تولید و فرآوری مس در این شرکت در حال عملیاتی شدن است.

«قطران»: شرکت پالایش قطران زغال‌سنگ طی اطلاعیه‌‌‌ای اعلام کرد که در نظر دارد حدود ۷۵۰تن محصول روغن سبک حاصل از تقطیر قطران خام خود را به صورت دوره سه‌ماهه از طریق مزایده عمومی به فروش برساند.    

«مدیریت»: شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص نوسانات اخیر قیمت سهام خود شفاف‌‌‌سازی کرد. این شرکت اعلام کرد که از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۱۲/ ۹/ ۶/ ۳ماهه منتهی به ۳۰/ ۰۹/ ۱۴۰۰) تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و تغییر قیمت چندروزه اخیر سهام این شرکت ناشی از عرضه و تقاضای سهام در بازار سرمایه بوده است.

«فجر»: شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در خصوص وضع تعرفه بر محصولات صادراتی خود اعلام کرد که محصولات گالوانیزه این شرکت طبق بخشنامه اصلاحی مورخ ۲۴/ ۰۲/ ۱۴۰۱ معاف از پرداخت عوارض صادراتی است.

«فملی»: شرکت ملی صنایع مس ایران پیرو وضع عوارض صادراتی بر صادرات کاتد مس گفت: صادرات محصولات مس کاتد این شرکت طبق بخشنامه اصلاحی مورخ ۲۴/ ۰۲/ ۱۴۰۱ از جدول مشمول حذف شده است.

«تماوند»: شرکت تامین سرمایه دماوند از موافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار با تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت، مختص اوراق دولتی، مبتنی بر صدور و ابطال و صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت، مبتنی بر صدور و ابطال خبر داد.