چکاپا: گروه صنایع کاغذ پارس از افزایش ظرفیت تولید خمیر روزانه واحد OCC خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که به جهت افزایش ظرفیت تولید روزانه خمیر واحد OCC از ۱۰۰ تن به ۲۰۰ تن قراردادی با شرکت شیمی پژوهش منعقد کرده است. لازم به ذکر است خمیر تولید شده از این بابت نیز در تولید محصولات فلوتینگ این شرکت مصرف خواهد شد. در حال حاضر پیش‌بینی تغییرات سود شرکت با توجه به تغییرات قابل تامل در بهای خرید مواد اولیه (آخال) و همچنین میزان تقاضای مخصوص محصول موردنظر در بازار میسر نیست.

حفارس: شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس طی اطلاعیه‌‌‌ای اعلام کرد که حسب نامه اعلامی اداره کل غله و بازرگانی استان مازندران با موضوع تصمیمات متخذه کارگروه گندم، آرد و نان استان در تاریخ ۰۶/ ۱۰/ ۱۴۰۰، شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس به مدت ۶ ماه به عنوان متولی حمل و توزیع یکپارچه آرد یارانه‌‌‌ای نوع دوم به میزان ۳۰۰‌هزار تن در ماه به نرخ حمل کیسه‌‌‌ای ۸‌هزار تومان انتخاب شده است. پیرو نامه مورخ ۰۳/ ۰۶/ ۱۴۰۰ افزایش نرخ حمل آرد استان‌‌‌های کشور از جمله مازندران که به اطلاع سهامداران رسیده بود، افزایش نرخ حمل آرد بر عملکرد شرکت از این محل معادل ۴/ ۱۴میلیارد تومان بوده که ۲/ ۷ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ است.

بالاس: شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه‌آهن طی اطلاعیه‌‌‌ای در کدال اعلام کرد که با توجه به طرح دعوی شرکت زرین کوه‌ساز قم درخصوص تاخیر تادیه مطالبه وجه بابت اجاره ماشین‌آلات و هزینه‌‌‌های نوسازی و بهسازی و... نهایتا منجر به صدور رای محکومیت علیه این شرکت شد و طی حکم قضایی به محکومیت شرکت به پرداخت خسارت تاخیر تادیه شده است که در تاریخ ۱۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ با عنوان نتیجه نهایی دعوی علیه شرکت افشا شده است. بنابراین با عنایت به عدم‌ارسال اجرائیه توسط دادگاه مبلغ نهایی تاخیر و تادیه تا زمان ارسال این گزارش مشخص نشده است، لیکن مبلغ برآوردی توسط واحد حقوقی شرکت، ۲۰‌میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود. مبلغ فوق‌الذکر، به عنوان تاخیر و تادیه مبلغ ۴/ ۷ میلیارد تومان است که درصورت ابلاغ مبلغ نهایی به این شرکت در دفاتر شرکت ثبت و مراتب جهت اطلاع خدمت سهامداران خواهد رسید. همچنین دلایل تاخیر در افشای اطلاعات به دلیل تاخیر ‌در صدور ابلاغیه تا زمان ارسال ابلاغ به وکیل شرکت است.

 

13 نفر این پست را پسندیده اند