«خاور»: شرکت ایران خودرو دیزل طی اطلاعیه‌‌‌ای تحت عنوان «پیشنهاد جابه‌جایی مراحل افزایش سرمایه» اعلام کرد با عنایت به مکاتبات انجام شده با سازمان حسابرسی و پاسخ آن سازمان به شرح پیوست مبنی بر اینکه جابه‌‌‌جایی مراحل افزایش سرمایه تاثیری در شرایط خروج شرکت ایران خودرو دیزل از شمولیت مفاد ماده۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت ندارد و هدف هیات‌مدیره نیز خروج شرکت از شمولیت مفاد ماده۱۴۱ است، بنابراین هیات‌مدیره پیشنهاد می‌کند که مراحل افزایش سرمایه به شرح ذیل اصلاح شود:

مرحله اول: افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌ها

مرحله دوم: افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی

«کساوه»: شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا طی اطلاعیه‌‌‌ای از بهره‌‌‌برداری از طرح‌‌‌ها و پروژه‌‌‌های جدید خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که بهره‌‌‌برداری از پروژه تولید محصولات کاشی پرسلان پولیش به ظرفیت اسمی سالیانه یک میلیون و ۵۰۰هزار مترمربع از تاریخ ۰۱/ ۰۱/ ۱۴۰۰ آغاز شده که در گزارش تفسیری مدیریت منتشره مورخ ۲۹/ ۰۴/ ۱۴۰۰ نیز افشا شده است.

میزان تولید و فروش آن تا تاریخ ۳۱/ ۰۶/ ۱۴۰۰ بالغ بر ۵۶۰‌هزار مترمربع و به مبلغ ۴/ ۵۱‌میلیارد تومان بوده که در گزارش‌های فعالیت ماهانه اعلام شده است. درآمد حاصل از پروژه در بودجه فروش شرکت پیش‌بینی شده است.

«نوین»: بیمه نوین اعلام کرد که در مناقصه قرارداد درمان گروهی در بخش بستری کارکنان بانک ملی، این شرکت برنده شده است. تاریخ شرکت در مناقصه ۰۲/ ۰۵/ ۱۴۰۰ و تاریخ اعلام نتایج ۰۳/ ۰۵/ ۱۴۰۰ بوده است. مبلغ قرارداد مشخص نیست.

«شپلی»: شرکت پلی‌اکریل ایران توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در سامانه کدال ارائه کرد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که بازگشت به نامه شماره ۸۰۵۷۴۰ مورخ ۲۷/ ۰۷/ ۱۴۰۰ شرکت فرابورس ایران مبنی بر اخذ بخشودگی جرایم تسهیلات معوق به استحضار می‌رساند مذاکرات لازم انجام پذیرفت و مقرر شد که به شرح ذیل آثار مالی بخشودگی اخذ شده مورد ثبت و انعکاس در دفاتر شرکت پلی‌اکریل قرار گیرد:

- سه فقره تسهیلات بانک تجارت مشمول اخذ ۲۴/ ۲میلیارد تومان بخشودگی جرایم شده که در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در دفاتر انعکاس یافته است.

- بابت تسهیلات بانک صنعت و معدن مبلغ ۷/ ۱میلیارد تومان بخشودگی جرایم در تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۰ در دفاتر ثبت و ضبط شده است.

- بابت تسهیلات بانک ملی عینا مشابه مورد دوم است. پیگیری‌‌‌های لازم در جریان و به محض وصول نتیجه ثبت بخشودگی جرایم اخذ شده، انجام خواهد پذیرفت.

- بابت تسهیلات شماره ۹۳۲۵۰۰۵۰ بانک تجارت نیز بر همین اساس و پس از بازپرداخت اقساط اقدام لازم در کسر بخشودگی‌‌‌های اختصاص یافته و ثبت در سرفصل‌‌‌های مربوطه انجام خواهد شد.

«وآیند»: بانک آینده نیز طی اطلاعیه‌‌‌ای در سامانه کدال اعلام کرد که بر اساس مصوبه یک‌هزار و سیصد و بیست و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار در تاریخ ۳۰/ ۰۶/ ۱۴۰۰ که توسط اداره نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی ابلاغ شده است، مقرر شد: «با عنایت به زمان‌بربودن فرآیند شفاف‌‌‌سازی وضعیت سهامداری، مهلت تعیین شده در خصوص برگزاری مجامع عادی سالیانه بانک آینده، تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید شود.»

«سفار»: شرکت سیمان فارس از تغییر حسابرس از حسابرس اصلی به حسابرس علی‌البدل خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که طبق نامه ارسالی از طرف حسابرس و بازرس قانونی این شرکت بنام موسسه حسابرسی مفیدراهبر به تاریخ ۳۰/ ۰۶/ ۱۴۰۰ نامبرده به دلیل مشکلات و پروژه‌‌‌های در دست اجرا، قادر به ادامه همکاری جهت حسابرسی شرکت سیمان فارس نیست. بنابراین باتوجه به صورتجلسه شماره۲۵۷ مورخ ۲۵/ ۰۷/ ۱۴۰۰ هیات‌مدیره شرکت سیمان فارس ومصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ ۲۸/ ۰۲/ ۱۴۰۰ و موافقت با موسسه حسابرسی آرمان آروین پارس که به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی‌البدل بوده است زین پس از خدمات آن موسسه استفاده می‌شود.     

«آینده»: شرکت بازرگانی صنعتی آینده‌‌‌سازان بهشت پارس از عدم‌حصول نتیجه از برگزاری مزایده زمین ۷۰۲۵۰ مترمربعی شرکت بازرگانی صنعتی آینده ‌‌‌سازان بهشت پارس (سهامی عام) خبر داد. شرکت دلایل عدم‌حصول نتیجه را اینگونه اعلام کرده است: «هیچ پیشنهادی جهت خرید زمین ۷۰هزار و ۲۵۰ متری به شرکت ارائه نشد.»

«پارتا»: شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر طی اطلاعیه‌‌‌ای از دریافت مجوز تغییر در نرخ فروش محصولات خود خبر داد. بر این اساس در اطلاعیه شرکت آمده است: به استناد نامه مورخ ۲۶/ ۰۷/ ۱۴۰۰ انجمن صنفی صنعت تایر افزایش نرخ فروش محصولات به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفته است:

- انواع تایرهای رادیال جمعا ۳۰‌درصد افزایش که در مرحله اول ۲۰‌درصد از تاریخ ۲۶/ ۰۷/ ۱۴۰۰ و در مرحله دوم ۱۰‌درصد از تاریخ ۰۱/ ۱۰/ ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد.

- انواع تایرهای بایاس جمعا ۴۰‌درصد افزایش که در مرحله اول ۳۰‌درصد افزایش از تاریخ ۲۶/ ۰۷/ ۱۴۰۰ و در مرحله دوم ۱۰‌درصد افزایش از تاریخ ۰۱/ ۱۰/ ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد. ضمنا جهت اطلاع نرخ میانگین فروش هر کیلو محصول پس از افزایش مرحله اول در ماه‌‌‌های آبان و آذر ۱/ ۶۸‌هزار تومان و پس از افزایش مرحله دوم قیمت میانگین فروش هر کیلوگرم محصول در ماه‌‌‌های دی، بهمن و اسفند مبلغ ۶/ ۷۳‌هزار تومان خواهد شد که با توجه به ترکیب فروش محصولات این شرکت (۷۰‌درصد رادیال و ۳۰‌درصد بایاس)، منجر به افزایش ۲۳‌درصدی نرخ فروش محصولات پس از افزایش مرحله اول و ۳۳‌درصد نرخ فروش محصولات پس از افزایش مرحله دوم خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند