این اطلاعات که تحت عنوان «افشای اطلاعات بااهمیت» طی اطلاعیه‌‌های متعددی در سامانه کدال توسط ناشران منتشر می‌شود، به دو گروه «الف و ب» دسته‌‌بندی می‌شوند. این دو گروه از باب میزان اهمیت اطلاعات از یکدیگر تفکیک می‌‌شوند. روز گذشته نیز شاهد انتشار اطلاعیه‌‌های متعدد شرکت‌ها در خصوص «افشای اطلاعات بااهمیت» در تارنمای کدال بودیم که جزئیات برخی از اطلاعیه‌‌ها در ادامه تشریح شده است.

  خبهمن

شرکت گروه بهمن اعلام کرد که سهام بهمن دیزل و گسترش نفت و گاز پارسیان از سبد گروه بهمن و سهام گروه بهمن از شرکت مانا نوین به منظور تضمین تعهدات تا پایان مهلت انقضای اوراق تبعی به وثیقه گذاشته شد. در این شفاف‌‌سازی آمده سهام شرکت بهمن دیزل از پرتفوی گروه بهمن به تعداد ۱۴۸میلیون و ۵۷۵هزار و ۸۶۵ سهم با بهای تمام شده ۲.۷۸۵.۲۲۴‌ میلیون ریال و ارزش روز ۸.۰۸۲.۵۲۷‌میلیون ریال و سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان از پرتفوی گروه بهمن به تعداد ۱۲۶میلیون و ۷۶هزار و ۲۳۵ سهم با بهای تمام شده ۲۱۲.۷۰۵‌میلیون ریال و ارزش روز ۴.۶۰۰.۵۲۲‌میلیون ریال و سهام شرکت گروه بهمن از پرتفوی شرکت مانا نوین به تعداد ۳میلیارد و۳۸میلیون و۶۶۹هزار و۴۳۳سهم با بهای تمام شده ۳.۰۶۸.۸۴۸‌میلیون ریال و ارزش روز ۵.۳۶۶.۳۴۳‌میلیون ریال جهت انتشار اوراق تبعی گروه بهمن نزد شرکت سپرده‌گذاری بورس به وثیقه گذاشته شد.

  خاور

شرکت ایران خودرو دیزل نیز در اطلاعیه‌‌ای که روز گذشته روانه سامانه کدال کرد از فروش ۱۷۵ دستگاه اتوبوس درون‌شهری دیزل به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خبر داد و اعلام کرد بهای هر دستگاه اتوبوس با احتساب مالیات ارزش افزوده ۴۱هزار ‌میلیون ریال بوده و بهای کل ۱۷۵ دستگاه معادل ۷.۱۷۵.۰۶۱‌میلیون ریال خواهد بود که طی سه مرحله توسط خریدار پرداخت می‌شود. بر اساس این اطلاعیه‌‌ زمان تحویل محصولات مطابق قرارداد تعداد ۹۰ دستگاه پایان شهریورماه و تعداد ۸۵ دستگاه در پایان مهر ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

  غنوش

شرکت نوش مازندران اعلام کرد با توجه به شرایط تورمی کشور و افزایش بهای تمام شده تولید کنسانتره مرکبات در فصل تولید سال‌جاری مصوب شد نرخ هر کیلوگرم کنسانتره مرکبات از ۵۳۰هزار ریال به ۶٣٠هزار ریال (معادل ١٩‌درصد) افزایش یابد.

  دپارس

شرکت پارس‌دارو با انتشار اطلاعیه‌‌ای روی سامانه کدال از دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰‌درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات گروه الف خبر داد و اعلام کرد با توجه به افزایش نرخ نهادهای تولیدی و همچنین تغییر نرخ ارز از دولتی به نیمایی برای برخی از محصولات، قیمت ۲۵ محصول این شرکت به طور متوسط ۳۵درصد افزایش یافته است.

  کباده

شرکت تهیه و تولید خاک‌نسوز استقلال آباده روز یکشنبه با ارسال اطلاعیه‌‌ای روی سامانه کدال اعلام کرد که باتوجه به افزایش هزینه‌‌های تولید و باطله‌برداری هیات‌مدیره تصمیم به افزایش نرخ فروش محصولات گرفته است. به این ترتیب ۹ محصول این شرکت به طور میانگین با افزایش قیمت ۱۴‌درصدی مواجه می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند