فملی: شرکت ملی مس ایران در مرداد ماه فروش ۴‌هزار و ۸۳۸‌میلیارد تومانی را ثبت کرد که نشان از افت ۳۸‌درصدی نسبت به تیر و رشد ۷‌درصدی نسبت به میانگین فروش ماهانه بهار داشت. «فملی» در مجموع بهار با فروش ۱۳‌هزار و ۵۱۲‌میلیارد تومان به سود خالص ۹‌هزار و ۴۷۶‌میلیارد تومان رسیده بود.

شرکت ملی مس در مردادماه سبدی از کاتد، سنگ سولفور، اسید سولفوریک، کنسانتره مس، کنسانتره مولیبدن و کنسانتره طلا و نقره در بازارهای داخلی به فروش رساند و مجموع فروش داخلی این شرکت در پنجمین ماه سال ۲‌هزار و ۵۵۱‌میلیارد تومان بود. در این میان بیشترین سهم از فروش داخلی «فملی» به کاتد اختصاص داشت. شرکت ملی مس در مردادماه موفق به فروش یک‌هزار و ۹۸۸‌میلیارد تومان کاتد در بازارهای داخلی شد. جمع فروش صادراتی شرکت ملی مس ایران در ماه مورد بررسی نیز ۲‌هزار و ۲۸۷‌میلیارد تومان بود که مربوط به ۲‌هزار و ۲۸۳‌میلیارد تومان کاتد و ۹/ ۳‌میلیارد تومان اکسید مولیبدن بود.

فباهنر: صنایع مس شهید باهنر در مرداد فروش ۳۲۷‌میلیارد و ۱۳۹‌میلیون تومانی را ثبت کرد که نشان از افت ۲۷‌درصدی نسبت به تیر و رشد ۲‌درصدی نسبت به میانگین فروش ماهانه بهار داشت. «فباهنر» در بهار با فروش ۹۶۳‌میلیارد و ۲۰۰‌میلیون تومانی به سود خالص ۲۲۰‌میلیارد و ۷۰۰‌میلیون تومان رسیده بود. مس شهید باهنر در مردادماه سبدی از تسمه و ورق مسی، تسمه ورق برنجی، لوله مسی، لوله برنجی، مقاطع مسی و مقاطع برنجی در بازارهای داخلی به فروش رساند و مجموع فروش داخلی این شرکت در پنجمین ماه سال ۲۳۳‌میلیارد و ۲۴۶‌میلیون تومان بود.

در این میان بیشترین سهم از فروش داخلی «فباهنر» به تسمه و ورق مسی اختصاص داشت. مس شهید باهنر در مردادماه موفق به فروش ۱۰۲‌میلیارد و ۴۳۱‌میلیون تومان تسمه و ورق مسی در بازارهای داخلی شد. جمع فروش صادراتی «فباهنر» در ماه مورد بررسی نیز ۶۴‌میلیارد و ۳۹۵‌میلیون تومان بود که مربوط به ۸/ ۴۳‌میلیارد تومان تسمه و ورق مسی، حدود ۲‌میلیارد تومان تسمه ورق برنجی، ۷/ ۱۲‌میلیارد تومان لوله مسی و ۹/ ۵‌میلیارد تومان مقاطع برنجی بود. «فباهنر» در مردادماه به میزان ۵/ ۲۹‌میلیارد تومان نیز بابت ارائه خدمات درآمد کسب کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند