«قثابت»: شرکت کارخانه‌‌‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان با نماد «قثابت» طی اطلاعیه‌‌‌ای تحت عنوان «شفاف‌سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده» اعلام کرد: پیرو شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تغییرات در مدیریت این شرکت و همچنین توقیف برخی از اموال شرکت که در ضمانت تسهیلات بوده است، اعلام می‌شود که تاکنون هیچ‌گونه تغییراتی در اعضای هیات‌مدیره و همچنین مدیریت شرکت به وجود نیامده است. در خصوص تسهیلات نیز این شرکت تا این تاریخ بالغ بر ۵/ ۸میلیارد تومان از تسهیلات خود را تسویه کرده است و هیچ‌گونه تسهیلات معوقی در سیستم بانکی کشور ندارد. همچنین شرکت در راستای انجام فعالیت‌‌‌های عملیاتی خود نسبت به پوشش بخش عمده‌‌‌ای از زیان انباشته اقدام کرده که نتیجه آن در گزارش صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱/ ۰۴/ ۱۴۰۰ به اطلاع عموم سهامداران محترم خواهد رسید. در ضمن میزان پیمان‌‌‌های منعقده در بهره‌برداری سال‌جاری ۵۰ درصد افزایش یافته و از طرفی شرکت بابت اورهال کارخانه جهت بهره‌‌‌برداری تاکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده و از این حیث در بهره‌‌‌برداری سال‌جاری هیچگونه مشکلی نخواهد داشت.

«وآذر»: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان با نماد «وآذر» از واگذاری ۱۰۰ درصد از سهام شرکت کولاک شرق (سهامی عام) تحت عنوان گروه الف با قیمت هر سهم ۳/ ۳هزار تومان به منظور تبدیل سرمایه‌گذاری‌‌‌های بلندمدت غیر‌مولد به دارایی‌‌‌های مولد و ارزش آفرین خبر داد. بر این اساس جمع مبلغ معامله ۱۶۵میلیارد تومان و سود شرکت از واگذاری پس از کسر مخارج انتقال ۶/ ۱۵۷میلیارد تومان است.

«وهور»: شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور با نماد معاملاتی «وهور» از انعقاد قرارداد EPC ساخت بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان بین شرکت مولد نیروگاهی گوهر سیرجان (از شرکت‌های فرعی شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور) با شرکت گروه مپنا خبر داد. ۹۶درصد از سهام شرکت مولد نیروگاهی گوهر سیرجان متعلق به شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور و ۴ درصد متعلق به شرکت گروه مپناست. این قرارداد جهت تامین برق موردنیاز مجموعه صنعتی معدنی گل‌‌‌گهر با سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور، بین شرکت مولد نیروگاهی گوهر سیرجان و شرکت گروه مپنا نهایی شد و به امضا رسید. احداث این نیروگاه و تامین تجهیزات آن با بهره‌‌‌مندی از آخرین تکنولوژی روز و کاملا داخلی با امکانات ساخت داخل کارخانه‌ها گروه مپنا، گام مهمی در تامین برق موردنیاز صنایع محسوب می‌شود و سرآغازی برای رفع محدویت‌‌‌های برق صنایع خواهد بود. مبلغ قرارداد ۲۱۷میلیون یورو و زمان تحویل موقت واحد اول ۲۲ماهه، واحد دوم ۲۴ماهه و واحد بخار ۳۲ماهه است. همچنین ظرفیت بلوک سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاوات (دو واحد گازی به علاوه یک واحد بخار) است.

«حفارس»: شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس با نماد «حفارس» از شرکت در مناقصه خدمات حمایتی استان خراسان رضوی (گروه ب) خبر داد. بر این اساس شرکت در اطلاعیه‌‌‌ای اعلام کرده است که با توجه به اینکه شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس در مناقصات خدمات حمایتی استان‌‌‌های کشور شرکت می‌کند، برای مناقصاتی که از سطح اهمیت نسبی برخوردارند و طی زمان اعلام نتایج می‌‌‌شوند، تدریجا صرفا جهت اطلاع سهامدار اطلاع‌رسانی می‌‌‌شوند. با در نظر گرفتن موارد مذکور با توجه به فراخوان مورخ ۲۳/ ۰۵/ ۱۴۰۰ شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴/ ۰۶/ ۱۴۰۰ در مناقصه با موضوع بارگیری، حمل و تخلیه ۴۰هزار تن انواع نهاده‌‌‌های کشاورزی از انبارهای سازمانی استان خراسان رضوی به نقاط مختلف داخل و خارج استان به مبلغ حدودا ۷ میلیارد تومان شرکت کرده و در تاریخ ۱۶/ ۰۶/ ۱۴۰۰ برنده این مناقصه اعلام شده است و ضمانت حسن انجام تعهدات به شرکت مذکور به مبلغ ۶۹۷ میلیون تومان به تاریخ ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۰ ارسال کرده و در انتظار انعقاد قرارداد است.

«ولقمان»: شرکت سرمایه‌گذاری لقمان با نماد معاملاتی «ولقمان» طی اطلاعیه‌‌‌ای در سامانه کدال در خصوص نوسان قیمت سهام شفاف‌‌‌سازی کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۱۲/ ۹/ ۶/ ۳ ماهه منتهی به ۳۱/ ۰۳/ ۱۴۰۰) تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. بنابراین به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهم طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از شرایط عرضه و تقاضا باشد.

«بفجر»: شرکت فجر انرژی خلیج فارس با نماد معاملاتی «بفجر» از دریافت اسناد خزانه اسلامی از شرکت مدیریت شبکه برق (گروه ب) خبر داد. در اطلاعیه‌‌‌ای که شرکت روز گذشته در سامانه کدال منتشر کرده، آمده است: حسب پیگیری‌‌‌های مستمر به عمل آمده از مجموعه وزارت نیرو (شرکت‌های مدیریت شبکه برق ایران و توانیر) جهت وصول مطالبات شرکت فجر انرژی خلیج فارس از شرکت مدیریت شبکه برق ایران که در راستای اجرای تکالیف مجمع عمومی سالیانه سنوات اخیر بوده است، قسمتی از مطالبات مورد اشاره به تعداد ۴میلیون و ۸۹هزار و ۳۴۰ورقه گواهی اسناد خزانه اسلامی یک میلیون ریالی جمعا به مبلغ ۴میلیون و ۸۹هزار و ۳۴۰ریال با نماد اخزا ۹۱۷ (بند قانونی قانون بودجه سال ۱۳۹۹) به تاریخ سررسید ۲۶/ ۰۲/ ۱۴۰۱ از شرکت مدیریت شبکه برق ایران دریافت شد.

«ثبهساز»: شرکت بهساز کاشانه تهران با نماد «ثبهساز» نتایج برگزاری مزایده فروش واحدهای پروژه‌‌‌های اینانلو و لادن را اعلام کرد. این شرکت آگهی مزایده واحد مسکونی پروژه‌‌‌های اینانلو و لادن را طی یک نوبت در روزنامه کثیرالانتشار از طریق مزایده در مورخ ۰۳/ ۰۶/ ۱۴۰۰ منتشر کرد. تعداد کل ردیف‌‌‌های عرضه شده در مزایده لادن، ۲ ردیف و در مزایده اینانلو، ۳ ردیف درج شده و بازگشایی پاکات در مورخ ۱۷/ ۰۶/ ۱۴۰۰ به انجام رسید که با عنایت به بازگشایی انجام شده در مورخ ۱۷/ ۰۶/ ۱۴۰۰ بر اساس نتایج به دست آمده ردیف دو آگهی لادن و ردیف یک و سه آگهی اینانلو به فروش رسید. مبلغ مورد توافق ۹/ ۲۷میلیارد تومان و نحوه تسویه حصه نقدی ۳۰درصد، ۱۰درصد زمان تحویل، ۱۰درصد زمان سند و الباقی طی اقساط ۲۷ ماهه (۹ قسط ۳ ماهه) برای لادن و حصه نقدی ۲۰ درصد و الباقی طی اقساط ۳۰ ماهه (۱۰ قسط ۳ ماهه) برای اینانلو اعلام شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند