«کزغال»

شرکت زغال سنگ پروده طبس که بزرگ‌ترین شرکت زغال سنگی بازار سرمایه محسوب و با نماد «کزغال» در بازار اول فرابورس معامله می‌شود، طی یک ماه منتهی به ۳۱ خرداد سال جاری مبلغ ۸۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کرده است. عملکرد خرداد در مقایسه با اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد درآمد این ماه شرکت با ۱۷ درصد رشد نسبت به اردیبهشت مواجه شده است. تمامی درآمد شرکت در این ‌ماه از طریق فروش کنسانتره زغال‌سنگ به‌دست آمده است. تولیدات این محصول در خرداد ۳۴ هزار تن بوده که شرکت موفق به فروش ۲۴ هزار تن از این محصول شد. این شرکت زغال سنگی هم در تولید و هم فروش محصول عملکرد بهتری را نسبت به اردیبهشت ثبت کرده است. نرخ فروش این محصول در خرداد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر تن ثبت شد که این عدد برای اردیبهشت ماه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان به ازای هر تن بود. تمامی درآمد شرکت از طریق فروش داخلی حاصل شد. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای خرداد ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۳۸۳ میلیارد تومان فروش ثبت کرد که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۷۸‌درصدی به حساب می‌آید.

«کپرور»

 درآمد ماهانه شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در سومین ماه از سال ۱۴۰۰ مبلغ ۶۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ثبت شده است. براساس گزارش عملکرد دو ماه اخیر شرکت، «کپرور» در خرداد‌ نسبت به اردیبهشت با افزایش ۱۰ درصدی در درآمد مواجه شده است. این شرکت در کل تنها فروشنده یک محصول (زغال‌سنگ کنسانتره کک‌شو) است و این محصول تمامی درآمد شرکت را تشکیل داده است. میزان تولید و فروش این محصول در خرداد‌ به ترتیب ۲۲ هزار تن و ۱۸ هزار تن ثبت شد. این اعداد برای فروردین به ترتیب ۱۸ هزار تن و ۱۷ هزار تن بود. نرخ فروش این محصول در خرداد نسبت به ماه گذشته ۴۰۰ هزار تومان به ازای هرتن افزایش داشت. مقایسه فروش شرکت در خرداد ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۱۷۰ ‌درصد افزایش یافته است. درآمد خرداد شرکت ۷ ‌درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ بوده است. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای خرداد ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۱۷۶ میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ افزایش ۲۰۴ ‌درصدی ثبت کرده است.

«کطبس»

شرکت زغال سنگ نگین طبس که با نماد کطبس در بازار سهام معامله می‌شود، در خرداد درآمدی معادل ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کسب کرد. این شرکت در این ماه موفق به تولید ۲۱ هزار و ۶۰ تن زغال سنگ شد. فروش این شرکت در خرداد ۲۱ هزار تن ثبت شد. این شرکت در خرداد با افزایش ۳۰ درصدی درآمد نسبت به اردیبهشت مواجه شد. نرخ فروش زغال سنگ این شرکت در خرداد یک میلیون و ۷۳ هزار تومان به ازای هر تن بود که نسبت به ماه گذشته رشد ۱۰۰ هزار تومانی را تجربه کرد. درآمد خرداد ۱۴۰۰ نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل ۲۱۰‌درصد افزایش داشته است. «کطبس» با سرمایه ثبت شده ۱۸ میلیارد تومان طی عملکرد سه‌ماهه خود مبلغ ۴۸ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸۰‌درصد رشد ثبت کرد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند