در این ارتباط شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران یک اطلاعیه گروه الف منتشر و در آن اعلام کرده است، مطابق مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قیمت انواع سرم‌های تزریقی هزار میلی‌لیتری از ۱۱ هزار و ۲۲۶ تومان به ۱۴ هزار و ۴۹۲ تومان افزایش یافته است. «دفرا» سال گذشته به میزان ۹/ ۵۱ میلیارد تومان از محل فروش این سرم‌ها درآمد کسب کرده بود؛ رقمی که ۷/ ۱۸ درصد از کل درآمدهای این شرکت را به خود اختصاص می‌داد. در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های تولید و اعلام قیمت‌های جدید از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فروش شرکت نسبت به آخرین پیش‌بینی ۲درصد افزایش نشان می‌دهد.»

شرکت سبحان‌دارو هم در این ارتباط از افزایش نرخ برخی فرآورده‌های دارویی شامل قرص‌ها و کپسول‌ها خبر داده است. طبق این اطلاعیه افزایش قیمت شامل ۱۲ قلم از محصولات شرکت بوده که قیمت‌های فروش آنها از ۱۱‌تا‌۷۵ درصد افزایش یافته است.

به طور متوسط این اقلام از رقم ۵ هزار و ۴۵۱ به ۶ هزار و ۵۵۲ تومان رسیده است. طی سال مالی گذشته شرکت سبحان‌دارو از محل فروش این ۱۲ قلم محصول به میزان ۱۳۳ میلیارد تومان درآمد کسب کرده بود؛ رقمی که ۲۲ درصد از کل درآمد این شرکت را به خود اختصاص می‌داد.

برنده شدن فولاد افزا در یک مناقصه

شرکت فولاد افزا سپاهان هم در یک آگهی اعلان کرده در یک مناقصه با موضوع «راهبری کارخانه و تولید و فروش دولومیت به شرکت فولاد مبارکه» برنده شده است. شروع کار برای اجرای این قرارداد ۱۷۶ میلیارد تومانی از ۲۳ تیر ماه خواهد بود.

دریافت مطالبات «واحیاء»

شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان یکی از شرکت‌هایی است که روز گذشته اطلاعیه گروه ب داشت و خبری در ارتباط با آخرین وضعیت مطالبات شرکت آتیه دماوند منتشر کرد. در این اطلاعیه گفته شده است: «کلیه مطالبات محرز شرکت آتیه دماوند براساس محاسبات اجرای احکام دادگستری و قرارداد فی مابین پرداخت شده است.»

بر اساس این اطلاعیه تمام بدهی‌های شرکت آتیه دماوند به مبلغ‌ ۵۱۹.۱۰۲ میلیون ریال به مجتمع صنایع و معادن احیا سپاهان تادیه شده است‌. همچنین این شرکت درخصوص آخرین وضعیت مطالبات از شرکت پخش عظیم نیز گفته است، وصول مطالبات بر اساس رأی داوری قطعی صادره علیه آن شرکت در دست پیگیری است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند