مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ صاحبان سهام شرکت داروسازی پارس‌دارو روز سه‌شنبه ۸ تیرماه با حضور محسن صفاجو، معاون امور شرکت‌ها و مجامع شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین به‌عنوان رئیس مجمع و فرشاد ملک‌وند و حسین فراهانی به‌عنوان ناظران مجمع و امیر گرمابدری معاون مالی و اقتصادی پارس‌دارو به‌عنوان دبیر مجمع در محل مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش تهران برگزار شد.

در این مجمع عمومی سالانه که با حضور ۵۶/ ۷۵ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار شد، سهیل سهیلی، مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت پارس‌دارو به ارائه گزارش عملکرد سال ۹۹ و برنامه‌های مدنظر شرکت در سال ۱۴۰۰ به صاحبان سهام پرداخت.

سهیلی در ابتدا گزارش کوتاهی از تاریخچه، افزایش سرمایه‌های صورت گرفته در گذشته و چشم‌انداز شرکت ارائه داد و گفت: شرکت پارس‌دارو در سال ۹۹ در بین شرکت‌های دارویی بورس از نظر فروش با یک‌ مرتبه رشد نسبت به سال ۹۸ به رده سیزدهم صعود کرده است.

وی با بیان اینکه سود ناخالص شرکت از یک‌هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال در پایان سال ۹۸ به بیش از ۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ رسیده است، گفت: از این منظر شرکت با رشد ۵۹درصدی سود در رده دوازدهم شرکت‌های دارویی بورس قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت پارس‌دارو گفت: سود خالص شرکت از ۳هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال در پایان سال ۹۸ به بیش از ۳ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ رسیده که از این حیث در جایگاه چهارم شرکت‌های دارویی بورس ایستاده است.

سهیلی افزود: سود خالص شرکت بدون درآمد سرمایه‌گذاری نیز از ۸۳۷ میلیارد ریال در سال ۹۸ به یک‌هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹رسیده که نشان از رشد ۷۷درصدی دارد.

وی با ذکر این نکته که فروش عملیاتی شرکت از ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در پایان سال ۹۸ به بیش از ۴ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ رسیده است، گفت: در این بخش نیز شاهد رشد ۴۹درصدی فروش عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۹ هستیم.

مدیرعامل شرکت پارس‌دارو همچنین گزارشی از شاخص‌های کلیدی شرکت، نسبت‌های مالی، وضعیت منابع انسانی، گواهینامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه شفافیت ارائه کرد.

سهیلی در ادامه به آخرین وضعیت پروژه‌های در حال اجرای شرکت اشاره کرد و گفت: یک پروژه ایجادی شامل ایجاد خط تولید محصولات سافت ژل و یک پروژه توسعه‌ای شامل خرید دستگاه پرس و همچنین ۳ پروژه بهبود شامل اصلاح سایت توزین و نمونه‌برداری محصولات غیر‌استریل، اصلاح انبارهای مواد اولیه، محصول مواد احتراقی و بسته‌بندی و اصلاح آزمایشگاه میکروبی در شرکت پارس‌دارو در حال اجراست.

وی هدف از اجرای پروژه‌های ذکر شده به‌ویژه ایجاد خط تولید محصولات سافت‌ژل را ایجاد تنوع و تغییر در سبد محصولات شرکت و همچنین ارتقای جایگاه و به دست آوردن سهم بیشتری از بازار دارویی کشور عنوان کرد و گفت: به امید خدا با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شرکت در وضعیت سودآوری بهتری قرار خواهد گرفت و آینده درخشانی در انتظار شرکت پارس‌دارو قرار دارد.

در ادامه این مجمع که با تاکید بیشتر بر بعد آنلاین برگزار شد و سهامداران می‌توانستند به‌صورت زنده آن را تماشا و سوالات خود را مطرح کنند، پس از سخنان رئیس مجمع و استماع گزارش حسابرس، سوالات و نظرات سهامدار حاضر در مجمع و همچنین سهامدارانی که به‌صورت آنلاین سوالات خود را مطرح می‌کردند، دکتر امیر گرمابدری معاون مالی و اقتصادی شرکت به سوالات مربوطه پاسخ داد.

همچنین رئیس مجمع در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در خصوص قیمت سهم پارس‌دارو در بورس گفت: همان‌طور که می‌دانید طی دوره ریزش بازار قیمت سهام متاثر از عملکرد شرکت‌ها نبوده و با توجه به وضعیت بنیادی شرکت پارس‌دارو و میزان سودآوری که طی سال گذشته داشته است، مطمئنا قیمت این سهم بیشتر از رقم فعلی است.

در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران حاضر و استماع سخنان هیات‌رئیسه، درباره تعیین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیات‌مدیره تصمیم‌گیری شد و با توزیع ۱۰۰درصد سود حاصل‌شده شرکت معادل ۶ هزار و ۶۲۱ ریال به ازای هر سهم موافقت شد.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند