بیمه البرز

درخصوص اطلاعیه‌های گروه الف یکی مربوط به بیمه البرز (البرز) است که در ارتباط با انعقاد یک قرارداد جدید منتشر شده بود. آن‌طور که محتوای این آگهی نشان می‌دهد این قرارداد با وزارت نفت و به منظور انجام خدمات بیمه‌ای این وزارت‌خانه انجام گرفته است. مبلغ این قرارداد طبق اطلاعیه ۱۷۱ میلیارد تومان و بازه تسویه آن یکساله درنظر گرفته شده است.

شرکت کیسون

شرکت کیسون هم در ارتباط با تغییرات مهمی که در قرارداد سابق خود صورت داده، افشاگری کرده است. این شرکت قبلا قراردادی برای  احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن به ظرفیت ۵/ ۲ میلیون تن در سال با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان امضا کرده بود که مبلغ آن قبل از این الحاقیه ۶/ ۱۸ میلیون یورو معادل ۴/ ۹۲ میلیارد  تومان بوده، اما با اضافه شدن این الحاقیه به مبلغ ۱۶۵ میلیارد تومان به مبلغ ریالی قرارداد، مبلغ دقیق نهایی به ۱۸.۶۷۷.۸۳۰ یورو (۲.۵۸۰.۸۶۵ میلیون ریال) رسیده است.

شرکت لیزینگ ایران

شرکت لیزینگ ایران هم یکی دیگر از شرکت‌هایی بود که روز گذشته اطلاعیه گروه الف در ارتباط با نتایج برگزاری یک مزایده منتشر کرد. این  شرکت یک ملک واقع در کیانمهر کرج در تاریخ ۱۰/ ۱۲/ ۹۹ به مزایده گذاشته بود و پاکت‌های واصله در تاریخ ۱۶/ ۱۲/ ۹۹ در حضور اعضای کمیسیون معاملات بازگشایی و برنده آن تعیین شده است. مبلغ این قرارداد ۴/ ۵ میلیارد تومان بوده که از این مقدار ۲۵۰ میلیون به عنوان پیش‌پرداخت بوده و قرار است الباقی به مدت ۲۰ روز کاری تسویه شود. طبق این اطلاعیه خالص ارزش دفتری این ملک ۱/ ۳۴ میلیون بوده است.

اطلاعیه گروه ب سیمان مجد خواف

در میان سه اطلاعیه گروه ب شاید مهم‌ترین آن مربوط به نماد «سخواف» باشد که در آن از پیشنهاد هیات‌مدیره مبنی‌بر افزایش سرمایه خبر داده است. در این اطلاعیه از مبلغ این افزایش سرمایه چیزی به میان آورده نشده و تنها به اینکه قرار است افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها باشد، اشاره شده است.

خفولا

«خفولا» هم در اطلاعیه‌ای عنوان کرده است:« این شرکت، با توجه به اخذ جواز تاسیس محصول بازیافت فولاد و چدن، نسبت به خرید ۵۰۹۲متر مربع زمین شهرک فولاد به مبلغ ۸/ ۳ میلیارد  تومان را به‌صورت نقد و اقساط (وجه نقد ۹۵۴ میلیون تومان و ۱۰قسط سه ماهه تا پایان ۱۰/ ۰۶/ ۱۴۰۲) خریداری کرده است که هنوز هیچ‌گونه اقدامی جهت ساخت انجام نشده و زمان بهره‌برداری حدودی پایان سال ۱۴۰۰ است که در زمان وقوع سریعا به اطلاع سهامداران و ذی‌نفعان محترم خواهد رسید.»    

تامین سرمایه لوتوس پارسیان

آخرین اطلاعیه گروه ب هم از سوی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان منتشر شده است. موضوع این اطلاعیه پذیرش تعهدپذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد بر پایه نفت خام سنگین صادراتی است. طبق این اطلاعیه تعهدپذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد بر پایه نفت خام سنگین صادراتی به مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان در بازار بورس انرژی خواهد بود. تاریخ سررسید این اوراق ۳۰ ماهه و نرخ سود حداکثر ۱۹درصد و حداقل ۵/ ۱۸ درصدسالانه خواهد بود.  درآمد تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی ۴۵ میلیون تومان پیش‌بینی شده که گفته شده طی ۳۰ ماه شناسایی می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند