دست خالی سهامداران از مجمع مرقام

مجمع‌عمومی عادی سالیانه ایران‌ارقام در حالی برگزار شد که صورت‌های مالی منتهی به پایان شهریور‌ماه سال‌جاری به تصویب مجمع رسید اما با توجه به زیان انباشته این شرکت در پایان سودی میان صاحبان سهام تقسیم نشد. گفته می‌شود در سال مالی مذکور زمان بازپرداخت بدهی‌های معوق شرکت تمدید شد و ریسک‌های ایران‌ارقام در حوزه بیمه کاهش یافت.

تاسیس نهاد مالی توسط وبیمه

مجمع شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه نیز با حضور صاحبان سهام و مدیران شرکت برگزار شد. شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در‌نظر دارد مرحله دوم افزایش سرمایه خود را که در اختیار هیات‌مدیره است به ثبت برساند. گفتنی است وبیمه قصد دارد یک شرکت تامین سرمایه تاسیس کند و در حال‌حاضر به دنبال اخذ مجوز کارگزاری بورس است.

تقسیم سود ۵۰ تومانی لامیران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لامیران نیز در روز گذشته با حضور سهامداران و نمایندگان قانونی آنها برگزار شد. طی این جلسه در پایان به ازای هر سهم ۵۰ تومان سود تقسیم شد. بر اساس اطلاعات این جلسه مجمع ظرفیت اسمی کارخانه برای فعالیت در یک شیفت کاری تعداد ۱۱۵میلیون برگ تیغ دو لبه سنتی است که شرکت موفق شد در سال مالی گذشته بیش از ۱۱۶ میلیون برگ تیغ تیز طلایی استنلس‌استیل تولید کند. همچنین درخصوص تیغ‌های دسته‌دار شرکت اقدام به بسته‌بندی حدود ۷‌میلیون عدد تیغ کرده است. به گفته مدیران شرکت لامیران در سال مالی مذکور موفق به نصب و راه‌اندازی دو دستگاه ماشین بسته‌بندی تیغ دو‌لبه سنتی شده و ظرفیت تولید به ۲۰ درصد افزایش یافت.

تلاش ثتران برای خروج از بازار پایه

شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران نیز مجمع عمومی عادی سالیانه را با حضور صاحبان سهام در تاریخ ۱۶ دی ماه برگزار کرد که طی آن پس از تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹ به دلیل زیان انباشته سود میان سهامداران تقسیم نشد. همچنین گفته شد اقدامات لازم برای خروج از بازار پایه در حال انجام است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند