صندوق سرمایه‌گذاری مشترک امید توسعه

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک امید توسعه با بازدهی ۲۷/ ۶ درصد در هفته‌ای که گذشت بهترین عملکرد را در بین صندوق‌های سهامی به خود اختصاص داد. این صندوق سهامی قابل معامله در بازار سرمایه با داشتن ۱۱۸,۵۵۹,۹۷۶ واحد که ارزش هر کدام از آن ۲۴۳,۱۱۳ ریال است،‌ جزو صندوق‌های بزرگ بازار سرمایه محسوب می‌شود. با وجود اینکه این صندوق در این هفته عملکرد مناسبی داشته است،‌ اما در ۳۶۵ روز گذشته نسبت به صندوق‌های دیگر بازدهی کمتری داشته و با بهترین صندوق ۳۱۱ درصد اختلاف داشته است.

مشترک عقیق

صندوق مشترک عقیق با بازدهی ۴۶/ ۵ درصد یکی از صندوق‌های برتر در هفته گذشته بود. ۹۴ درصد این صندوق در تملک حقیقی‌ها و تنها ۶ درصد آن متعلق به حقوقی‌های بازار است. این صندوق عملکرد مناسبی در هفته گذشته داشته است. یکی از دلایلی که این صندوق عملکرد مناسبی داشته این است که بیشترین سهام آن متعلق به صنایع فلزات اساسی  است که بهترین صنعت در هفته اخیر بوده است.

صندوق شاخصی کارآفرین و مشترک نقش جهان

اما در این میان صندوق‌هایی بودند که عملکرد بدی در بین صندوق‌های سهامی داشته‌اند. صندوق شاخصی کارآفرین و مشترک نقش جهان با بازدهی منفی ۸۸/ ۸ و ۵۲/ ۶ بدترین عملکرد را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از دلایلی که این صندوق‌ها بازدهی منفی داشته‌اند این بوده است که سبد سهامی خود را به سهم‌های کوچک اختصاص داده‌اند که بیشترین بازدهی منفی را این سهام داشته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند