وی در بازدید خود از غرفه انتشارات «دنیای اقتصاد»، با نادره رضایی مدیر انتشارات دنیای اقتصاد درخصوص وضعیت دشوار ناشران و تنگنای اقتصاد نشر، قیمت و بازار کاغذ، وعده دولت سیزدهم در زمینه حل مشکلات کاغذ و سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره صادرات کاغذ در آینده گفت‌وگو‌هایی انجام داد.

وزیر اقتصاد در این گفت‌وگو به کارخانه‌های کاغذی که واگذار شده‌اند، اما تولیدات آنها کاهش یافته یا متوقف شده‌اند، هشدار داد که تولیدات خود را براساس ظرفیت خود افزایش بدهند.

خاندوزی همچنین بر توزیع عادلانه کاغذ تاکید و اظهار کرد: در این مقطع زمانی که فضای اقدامات اساسی در حوزه اقتصاد جدی است بنده در نمایشگاه کتاب تهران به عنوان یک رویداد تاثیرگذار و دارای قدمت و اعتبار در داخل و خارج، حاضر شدم تا در عمل به عنوان یک مسوول اقتصادی اعلام کنم ما به نگاه راهبردی رهبر معظم انقلاب در اهمیت اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو بال محرکه‌ کشور باور داریم.   

وی در ادامه افزود: اقتصاد نشر هم به جهت گردش و دور مالی، هم تنوع محصولات و هم تعداد مخاطب بزرگ‌ترین اقتصاد در حوزه فرهنگ است. وزارت اقتصاد آماده است در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه و مشورت تخصصی، به طور خاص تقویت تولید کاغذ، به حرفه‌ای‌تر شدن این اقتصاد و توسعه پایدار آن کمک کند.خاندوزی ادامه داد: به کارخانه‌های تولید کاغذ که براساس اصل ۴۴ واگذار شده‌اند، ولی به تعهدات خود در قرارداد واگذاری عمل نکرده و تولید کاغذ را در شرایط فعلی با تنگنا روبه‌رو کرده‌اند، هشدار می‌دهیم که سال ۱۴۰۱ باید تولید خود را به ظرفیت واقعی نزدیک کنند.

دوره های مالی و سرمایه گذاری دوره های مدیریت و اقتصاد دوره های ارتباطات و روزنامه نگاری
کتاب های اقتصادی کتاب های مدیریت و بازرگانی کتاب های سیاسی
کتاب های اندیشه و فرهنگ کتاب های کودک و نوجوان کتاب های ادبیات و هنر
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند