وی افزود: شاید بتوانند خودشان را فریب دهند، ولی عام را نمی‌توانند. قطعا مردم هم می‌دانند قرارداد بیرانوند بیش از این حرف‌هاست. نمی‌دانم به دنبال چه می‌گردند. پیشکسوت فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: باید از ابتدا قانونی بر اساس و مبنا درست با یک اتاق فکر تصویب شود، نه اینکه با یک نظر کل فوتبال ایران را به هم بریزند.

می‌توان برای به النصر و رئال مادرید سقف هزینه مشخص کرد؟

جعفر پور بابیان اینکه اصل کار مشکل دارد، گفت: این قانون من‌درآوردی است و تنها در ایران به وجود آمده است. برای جلوگیری از برخی مسائل این نظریه سقف بودجه را داده‌اند که مبنایی ندارد و باعث پدید آمدن مشکلات شده که راه‌حل آن حذف قانون است. به رئال مادرید و النصر می‌توان گفت سقف هزینه‌دارند؟ این قوانین کیفیت فوتبال را پایین می‌آورند. شاید به دلیل همین شرایط است که تیم ملی امید به این نتایج می‌رسد. معلوم نیست چه کسانی تصمیم می‌گیرند و کسانی که درکی از فوتبال ندارند روی کار آمده‌اند.

فقط اسم حرفه‌ای را یدک می‌کشیم

او یادآور شد: فوتبال یک ورزش حرفه‌ای است که ما تنها اسم حرفه‌ای را یدک می‌کشیم. نه زیرساخت داریم و نه قوانین حرفه‌ای. افرادی که نمی‌دانند بغل‌پا در فوتبال چیست با یک نظر فوتبال ایران را به‌هم‌ریخته‌اند. باید فوتبالی‌ها در رأس کار قرار گیرند. جعفر پور فوتبال اصفهان را قطب دانست و تصریح کرد: حرف اول قهرمانی را می‌زند. طبعا به برخی گروه‌های پایتخت فشار می‌آورد. این بار اول نیست و حدود ۱۴ سال پیش سپاهان ۳ ماه کامل تمام بازی‌هایش خارج از اصفهان برگزار شد. درحالی‌که تنها تیم حرفه‌ای با زیرساخت درست و مدیر و سرمربی کار بلد است که حرفش را در زمین می‌زند.

یک جام به چه قیمتی؟

این بازیکن اسبق فوتبال در پایان اضافه کرد: امسال سپاهان در چند جبهه باید بجنگد و متاسفانه رفتارهای ضد سپاهان علنی شده است. یک جام به چه قیمتی داده شود؟ مردم به فوتبال دل‌خوش هستند، بگذارید از آن لذت ببرند.