در جریان برگزاری این نمایشگاه، جمعی از مدیران فولاد مبارکه و مسوولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه فولاد مبارکه  نقطه نظراتی را  بیان کردند.

سید مصطفی فقری، مدیر استخراج مواد معدنی شرکت فولاد مبارکه:

ارتباط بیشتر فولاد مبارکه با استان کرمان برای توسعه اکتشافات و استخراج معدنی

کرمان یکی از استان‌های بسیار غنی در حوزه مواد معدنی به‌ویژه سنگ‌آهن به شمار می‌آید. به همین منظور حجم زیادی از مواد اولیه موردنیاز فولاد مبارکه از این استان تأمین می‌شود و ارتباط بیشتر این شرکت با کرمان می‌تواند منجر به توسعه اکتشافات و استخراج معدنی در این استان شود. تأمین پایدار مواد اولیه یکی از مهم‌ترین چالش‌های اصلی فولادسازان است و به همین خاطر فولاد مبارکه به برای حل این مشکل، به سمت سرمایه‌گذاری در توسعه اکتشافات معدنی و بهبود زیرساخت معادن کشور حرکت کرده است.به لحاظ کیفی مواد اولیه‌ای که فولاد مبارکه از استان کرمان خریداری می‌کند از کیفیت قابل‌قبولی برخوردار است. درعین‌حال امیدواریم کیفیت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی تولیدی در معادن و کارخانه‌های این استان همچنان روند بهبود خود را طی کند.

فولاد مبارکه به شرکت‌های دانش‌بنیان ارزش‌آفرین در زمینه معادن توجه ویژه دارد. امروزه توجه به نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین در بخش معدن، فولاد مبارکه به شرکت‌های دانش‌بنیان که برای شرکت و ذی‌نفعان خلق ارزش کنند، نگاه ویژه‌ای دارد.

نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی:

شرکت فولاد مبارکه مجموعه‌ای بسیار مبارک و ارزشمند برای کشور است

استان کرمان به‌سرعت در حال یک جهش بزرگ معدنی، صنعتی و اقتصادی است و در این مسیر، از تمام شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی که بخواهند در این استان سرمایه‌گذاری کنند استقبال می‌کنیم. با توجه به شناختی که از مجموعه‌های فولادی کشور دارم، بر این امر واقفم که شرکت فولاد مبارکه مجموعه‌ای بسیار مبارک و ارزشمند برای کشور است و ما به دنبال تعامل بیشتر با این شرکت هستیم.

متأسفانه در حوزه اکتشاف و زمین‌شناسی در کشور اقدامات کافی انجام نشده و به همین دلیل تلاش خواهیم کرد با همکاری و تعامل با سایر شرکت‌ها، از تمام ظرفیت‌ها در مسیر خلق ثروت برای مردم و ایجاد یک نهضت در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان

فولاد مبارکه سابقه درخشانی دارد

امروز در جریان برگزاری نمایشگاه در غرفه فولاد مبارکه حاضر شدیم و ضمن ابراز خوشحالی از حضور گروه فولاد مبارکه در این نمایشگاه، همچنان‌که پیش از این هم به مدیرعامل این شرکت اعلام کرده‌ایم، آماده پذیرش سرمایه‌گذاری این شرکت که در تولید سابقه درخشانی دارد هستیم. در حوزه اکتشافات معدنی نیز استان کرمان آماده همکاری با گروه فولاد مبارکه است.