دغدغه‌های اصلی استان اصفهان نیازمند هماهنگی در سطح ملی است

به گزارش ادنیای اقتصاد سید رضا مرتضوی در جلسه هم اندیشی استاندار و معاونین با شهردار و مدیران شهری اصفهان افزود : در ادامه نشست هایی که در ماه مبارک رمضان با اقشار مختلف در نظر گرفته بودیم و با توجه به مسائل و مشکلات متعددی که در مباحث مدیریت شهری اصفهان وجود دارد و معضلاتی که برخی از حوزه های عملکردی را تحت تأثیر قرار می دهد؛ نشست هم‌اندیشی با مدیران شهری و اعضای شورای شهر اصفهان برنامه ریزی و برگزار شد و این نشست صمیمانه همراه با نکات ارزشمند اعضا بود که ۳۰ بند از دغدغه های مطرح شده به عنوان دستورکار در نشست تشریح شد. استاندار اصفهان اظهار کرد: درصدد هستیم در راستای خدمت‌رسانی بهتر و مناسب تر به مردم شهر، فرایندهای مورد نظر تعریف شود تا تجلی هماهنگی و صمیمیت برای به ثمر رساندن تلاش مدیریت شهری را به انتها برسانیم و در این نشست مقرر شد با جلسات مستمری که در آینده و با حضور مدیران کل دستگاه های استان و مدیریت شهری برگزار می شود؛ مسائل و دغدغه های شهر را روی میز استان دنبال کنیم. وی ابراز امیدواری کرد: در نهایت با هم‌اندیشی، هم افزایی و هماهنگی های انجام شده می توانیم برای به دست آوردن پشتیبانی های سطح ملی قدم های موثری را برداریم. استاندار اصفهان ابراز آمادگی کرد تا طرح ها و نظرات مدیران شهری و اعضای شورای شهر اصفهان را برای پیشبرد اهداف در نظر بگیرد و استفاده مستمر از تجربیات و نظرات اعضا را منوط به ارائه طرح های تخصصی و کارشناسی شده به مدیریت استان دانست. وی همچنین در خصوص میزبانی اصفهان از جایزه مصطفی، خاطرنشان کرد: با برگزاری رویدادهای بین المللی مانند جایزه مصطفی می توانیم در دو حوزه علمی و گردشگری در سطح بین المللی اصفهان را معرفی و از ظرفیت‌های موجود بهره مند شویم.

تأکید رئیس شورای شهر اصفهان بر برگزاری جلسات مستمر میان مدیریت ارشد استان و مدیریت شهری

محمد نورصالحی رئیس شورای شهر اصفهان نیز در حاشیه این نشست گفت: امیدواریم با این پیگیری مستمر و عزم جدی، وضعیت پروژه ها و مسائل مهم شهر اصفهان به نحو مطلوب تری نسبت به گذشته پیش رود و موانع برطرف شود ؛ خواسته ما برگزاری مستمر اینگونه جلسات است تا آثار و نتایج ملموس و محسوس آن به مردم شهر برسد.

وی با بیان اینکه پروژه های مهم و بزرگی در شهر اصفهان در جریان است، اظهار کرد: به ثمر رسیدن این پروژه ها حمایت مدیریت ارشد استان را می طلبد تا در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

نورصالحی در خصوص فرصت های سرمایه گذاری اصفهان عنوان کرد: با محوریت استانداری اصفهان کارگروهی در استان تشکیل و بالغ بر ۱۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری شناسایی شده است.

وی افزود: با تدبیر استاندار اصفهان مقرر شده این فرصت های سرمایه گذاری به صورت مجوز بی نام صادر شود تا سرمایه گذاران با اطمینان بیشتری پیش قدم شوند. رئیس شورای شهر اصفهان خاطرنشان کرد: از این میزان بیش از ۳۰ پروژه در شهر اصفهان و در زمینه های مختلف از جمله گردشگری است و با عزم و همت موجود امیدواریم شهر اصفهان شاهد حضور موثرتر سرمایه‌گذاران باشد.