به گفته مقام معظم رهبری، مدیریت جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و مبتنی بر اصل اعتقادی «ما می‌توانیم» است. رفتار «انقلابی گری» از ویژگی‌های بارز مدیریت جهادی است. این ویژگی باید بر همه فعالیت‌های یک مدیر جهادی اشراف داشته باشد. در نظر گرفتن کارآمدی، تدین، انقلابی بودن، پرکاری و جهادی عمل کردن در انتخاب همکاران و مدیران زیرمجموعه از دیگر خصوصیات این نوع مدیریت است. چنین مولفه‌هایی است که سبب شکوفایی اقتصادی و سامان یافتن کشور می‌شود.

با الهام از بیانات رهبر معظم انقلاب، چنین استنباط می‌گردد که الگوی مدیریت جهادی، راهگشای بن بست هاست و برای رونق اقتصادی می‌بایست فرهنگ جهادی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم تا بتوانیم بر مشکلات اقتصادی فائق آئیم. راه پیروزی در جنگ اقتصادی نابرابر دنیای غرب در مقابل جمهوری اسلامی ایران، کار جهادی و ایستادگی است و اولویت مدیریت جهادی در جنگ اقتصادی، روحیه جهادی است که در سایه آن بتوانیم در مسیر توسعه همه جانبه کشور قدم برداریم. مقام معظم رهبری در بیانات بسیار مهم خود در فروردین ۱۳۹۳ در حرم مقدس رضوی، سه عنصر کلیدی و مهم اقتدار ملی را اقتصاد، فرهنگ و علم معرفی کردند. بر این اساس، یکی از راه‌های نیل به اقتدار ملی را با تکیه بر قدرت درون، رسیدن به اقتدار علم و فناوری، تکیه بر اعتماد به نفس و باور اصیل «ما می‌توانیم» تبیین فرمودند.

صنعت بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های اقتصادی نقش بسیار تاثیرگذاری در امنیت اقتصادی واحدهای تولیدی دارد، توسعه فرهنگ بیمه و بهره‌مندی مردم از مزایای بیمه با اجرای مدیریت جهادی امکان پذیر است. صنعت بیمه همواره حامی فعالیت‌های اقتصادی در برابر تهدیدات داخلی و خارجی است و می‌تواند نقش برجسته‌ای در حوزه فرهنگ جهادی ایفا کند. صنعت بیمه هماهنگ با عزم و اراده ملی، ظرفیت تحقق سند چشم انداز توسعه در افق ۱۴۰۴ برای تبدیل شدن ایران به قدرت نخست منطقه را داراست. در این راستا، تمرکز بر گسترش بیمه‌های زندگی، مهم‌ترین استراتژی صنعت بیمه به شمار می‌آید.

عملکرد بیمه آسیا نیز در یکسال اخیر، نمادی از مدیریت جهادی بوده است که با روحیه جهادی مدیران و کارکنان خود توانست مسیر موفقیت در صنعت بیمه کشور را تداوم بخشد. گستردگی خدمات بیمه آسیا در دورترین نقاط کشور با ۱۰۰ شعبه و مرکز پرداخت خسارت و ۳۰۰۰ نماینده در بیش از ۲۵۰ شهر میهن اسلامی از ویژگی‌های بارز این شرکت است. بیمه آسیا از لحاظ فعالیت بیمه گری دومین شرکت بیمه‌ای کشور و بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی محسوب می‌شود. برند بیمه آسیا، نمادی شناخته شده و قابل اعتماد برای مردم است و این اعتماد ناشی از توانمندی فنی و ساختاری نیروی انسانی آن است. شرکت بیمه آسیا افتخار می‌کند که با پوشش بیش از شش میلیون بیمه گذار، پشتوانه قابل اطمینانی برای افراد و واحد‌های تولیدی، خدماتی و صنعتی است. قدمت ۶۰ ساله بیمه آسیا، کسب رتبه یک بیمه‌ای در میان یک صد شرکت برتر کشور(IMI۱۰۰) برای پنج سال متوالی(سال‌های ۱۳۹۳-۱۳۹۴-۱۳۹۵-۱۳۹۶-۱۳۹۷) و دارا بودن سطح یک توانگری مالی با شاخص ۱۴۵ درصد و رشد ۲۰۰ درصدی شاخص سهام آن نتیجه روحیه جهادی و اخلاص کارکنان و بدنه مدیریت شرکت بیمه آسیاست.

پرداخت خسارت به موقع و به حق به زیاندیدگان، یکی از اولویت‌های بیمه آسیا است. این شرکت در سال ۱۳۹۷ به طور متوسط روزانه بیش از ۶۵ میلیارد ریال و در هفت ماهه اول سال ۱۳۹۸ روزانه بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده است. همچنین، علمکرد بیمه آسیا در حوزه مسئولیت اجتماعی، بسیار مثبت است؛ ساخت سه باب مدرسه در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی و تهیه و توزیع بیش از ۵۰۰ هزار جلد دفتر مشق بین دانش آموزان مدارس مناطق محروم در سه سال اخیر، نشان از ترکیب مسئولیت پذیری و روحیه جهادی است.

حضور فعال در جبران خسارات حوادث طبیعی از جمله زلزله و سیل از دیگر نمودهای مدیریت روحیه جهادی است که در این میان، شرکت بیمه آسیا از آغازین روزهای وقوع زلزله در مناطق مختلف کشور و بخصوص وقوع سیل در اوایل سال ۱۳۹۸ با تشکیل ستاد ویژه و اعزام مدیران و کارشناسان به مناطق آسیب دیده، نسبت به ارزیابی و پرداخت خسارت به زیاندیدگان اقدام کرد و تاکنون بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال خسارت و بیش از ۵ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی پرداخت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند