به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، فرمانداری تهران طی یک نامه شش‌بندی ۴ اشکال اساسی را درباره مصوبه طرح ترافیک جدید مطرح کرده و خواستار حذف یا اصلاح تبصره‌ها و مواد مربوطه شده است. یکی از اشکالات کلیدی مطرح‌شده از سوی فرمانداری ناظر بر اخذ هرگونه عوارض در محدوده زوج و فرد است. شهرداری تهران از ابتدا بنا داشت طرح جدید ترافیکی خود را علاوه‌بر محدوده مرکزی شهر در محدوده زوج و فرد نیز اجرا کند، اما با مخالفت نهادهای موثر و اعضای شورای ترافیک تهران همچون پلیس راهنمایی و رانندگی از موضع خود عقب‌نشینی کرد و مقرر شد در سه ماهه اول سال آینده طرح جدید فقط در مرکز شهر اجرا شود و زوج و فرد به قوت خود باقی بماند تا بازخوردهای اجرای آزمایشی طرح ارزیابی و سپس درباره تسری آن به لایه دوم معابر پرتردد تصمیم‌گیری شود. شورای شهر تهران نیز از همین‌رو جزئیات نرخ پیشنهادی محدوده زوج و فرد را در لایحه تعیین عوارض بررسی و تصویب کرد تا اگر بنا شد این طرح پس از فاز آزمایشی به محدوه زوج و فرد تسری یابد، عوارض آن مشخص باشد.

این در حالی است که فرمانداری تاکید کرده اخذ هرگونه عوارض در محدوده زوج و فرد با توجه به اینکه تردد در این محدوده تاکنون رایگان بوده و عوارض مطرح در مصوبه، عوارض «جدید» محسوب می‌شود، با سیاست‌های عمومی دولت مغایر است و تبصره مربوطه باید حذف شود. درخواست دیگر فرمانداری حذف «افزایش ۵/ ۱ برابری بهای عوارض تردد در طرح ترافیک» در روزهای آلوده است. طبق مصوبه شورای‌شهر، شهرداری مجاز است به‌منظور کنترل آلودگی هوا در شرایط وارونگی و تجاوز شاخص آلودگی از عدد ۱۰۰ نسبت به افزایش نرخ پایه موضوع این مصوبه، حداکثر به میزان ۵۰ درصد اقدام کند. این در حالی است که فرمانداری خواستار حذف تبصره مذکور شده و تاکیدکرده فروش هرگونه مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک در روزهای آلوده باید مطابق مصوبه کمیته اضطرار ممنوع شود. سومین اشکالی که فرمانداری به مصوبه شورا وارد دانسته مربوط به اخذ عوارض از جانبازان در محدوده طرح‌ترافیک است. در مصوبه شورا تردد جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر و نیز جانبازان اعصاب و روان ۲۵ درصد و بالاتر در محدوده طرح ترافیک رایگان شده است اما فرمانداری با استناد به ماده ۴۴ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اساسا با طبقه‌بندی کردن این قشر مخالفت و تصریح کرده که باید تردد در محدوده طرح ترافیک برای عموم جانبازان بالای ۲۵ درصد کاملا رایگان باشد.

اشکال چهارم وارد به طرح ترافیک جدید نیز حاصل وجود نوعی مغایرت میان سیاست‌های عمومی دولت مبنی‌بر «عدم‌افزایش نرخ خدمات» با مفاد مصوبه شورای شهر درباره عوارض جدید تردد در محدوده مرکزی شهر است. به پیشنهاد شهرداری و توصیه اعضای شورای ترافیک تهران و همین‌طور با تصویب شورای‌شهر، مقرر شد در طرح ترافیک جدید عوارض تردد وسایل نقلیه پلاک تهران که در زمینه جابه‌جایی مسافر و بار فعالیت می‌کنند (اعم از آژانس‌ها و موسسات اتومبیل کرایه، سرویس مجاز مدارس و حمل بار نظیر وانت‌بارها، کامیون‌های تا سقف شش تن و سایر وسایل باربری) و دارای مجوز یا پروانه فعالیت از شهرداری تهران هستند، در سقف مجوزهای ورودی به این محدوده (حداکثر ۱۰۳ هزار خودرو)، با اعمال ضریب ۰/ ۵ (تخفیف ۵۰ درصدی) تعیین و محاسبه شود. اما فرمانداری معتقد است حتی در صورت اعمال این تخفیف، با توجه به اینکه پرداختی فعالان این مشاغل بابت طرح ترافیک افزایش قابل‌توجهی خواهد یافت، این موضوع موجب افزایش قیمت کرایه‌های حمل بار و مسافر خواهد شد. از منظر فرمانداری این رخداد با سیاست‌های عمومی دولت مبنی‌بر «عدم افزایش نرخ خدمات» مغایر است. توصیه فرمانداری این است که در مورد این گروه از خودروها هیچ افزایش بهایی نسبت به سال گذشته رخ ندهد.

سرنوشت طرح ترافیک خبرنگاران

شورای شهر همچنین در جریان پاسخ به اعتراض فرمانداری یک اصلاح کلیدی در طرح مصوب اولیه خود نیز اعمال کرد که ارتباطی با موارد مورد اشکال فرمانداری نداشت. در مصوبه اولیه شورای شهر درخصوص طرح ترافیک جدید نیز تخفیف ۵۰ درصدی برای خبرنگاران پیش‌بینی کرده بود که در صورت اعمال آن، خبرنگاران بر حسب انتخاب زمان سفر و زمان پرداخت باید رقمی بین ۵/ ۱ تا ۴ میلیون تومان پرداخت می‌کردند. اما اشکالاتی که به هزینه بالای این نوع مجوز برای خبرنگاران به‌عنوان قشری که ناگزیر هستند برای تهیه خبر به همه مناطق شهری بدون محدودیت فیزیکی تردد کنند وارد شد، سبب شد شورا در جلسه روز یکشنبه شورای شهر علاوه‌بر پاسخ به فرمانداری، این نقیصه را نیز برطرف کند و به‌جای تخفیف ۵۰ درصدی، بیشترین تخفیف ممکن در طرح (۹۰ درصد) را که قبلا صرفا برای خودروهای هیبریدی پیش‌بینی شده بود، برای خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری تصویب کرد.

با این اصلاح، در صورتی که خبرنگاران سفر دو سر پیک در محدوده طرح ترافیک داشته باشند و بهای آن را قبل از تردد پرداخت کنند و البته خودروی آنها از معاینه فنی ویژه برخوردار باشد، هزینه تردد در تمام روزهای کاری سال آینده برای آنها ۸۱۰ هزار تومان خواهد بود. شورای شهر تهران همچنین نامه‌ای در پاسخ به اشکالات مطرح شده توسط فرمانداری تنظیم کرد که در قالب حذف بند مربوط به نرخ‌گذاری محدوده زوج و فرد و بهای طرح ترافیک جانبازان، نظر فرمانداری را تامین کرد. به این ترتیب موضوع وضع عوارض در محدوده زوج و فرد برای سال آینده به کلی منتفی شد و طبق نظر فرمانداری، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر نیز مجاز شدند با رعایت سقف مجوزهای ورودی، به شکل رایگان در محدوده مرکزی شهر تردد کنند. در عین حال اعضای شورا حاضر به عدول از مصوبه اولیه خود درباره افزایش ۵/ ۱ برابری بهای طرح ترافیک در روزهای آلوده و نیز ارائه تخفیف ۵۰ درصدی به مشاغل حوزه حمل بار و مسافر نشدند.