رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: به‌خاطر مدیریت‌ مبتنی بر ظواهر، روستاییان که تولیدکننده کشاورزی هستند به مصرف کننده درجه سه شهری تبدیل شده‌اند. به گزارش ایرنا، مجتبی مزروعی در مراسم معرفی مدیر جدید جهاد کشاورزی رشتخوار افزود: سعی ما این است که در مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مدیران توسعه‌نگر منصوب کنیم.رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی لازمه توسعه کشاورزی را سرمایه‌گذاری ذکر و بیان کرد: با وجود استعدادها و ظرفیت بکر در حوزه کشاورزی هنوز نتوانسته‌ایم اهمیت این بخش را به خوبی تبیین کنیم. وی افزود: اکثر روستاها امروز دارای آب، جاده و مخابرات هستند اما ساکنان آنها از نبود درآمد رنج می‌برند.مزروعی در ادامه همچنین گفت: از مجموع 37 هزار هکتار زمین‌های زراعی شهرستان رشتخوار فقط حدود 12 درصد آن زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است.وی اظهار کرد: رتبه دوم رشتخوار در تولید چغندر در استان امروز افتخار نیست و همچنین وجود 4 هزار دام سنگین در این شهرستان به معنای عدم توسعه بخش کشاورزی است.رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تاکید کرد: باید با بهره‌مندی از مدیریت مبتنی بر اصول علمی، نگاه کشاورزان را به سمت بهره‌وری مناسب از امکانات موجود در حوزه کشاوری سوق دهیم.
خطر دلسوزی مدیران بی‌برنامه
در حوزه کشاورزی
رئیس نظام صنفی امور کشاورزی رشتخوار هم در این مراسم گفت: دلسوزی مدیران بی‌برنامه در حوزه کشاورزی یک خطر است.
بهمن فرخی گفت: اگر 25 درصد کار انتقال آب به مزارع یا ترویج آبیاری مدرن در کشتزارهای این شهرستان با حمایت مسئولان انجام شود تولیدات کشاورزی رشتخوار به دو برابر افزایش می یابد.
وی همچنین خواستار تزریق اعتبار و نقدینگی به واحدهای تعاونی برای خرید محصولات زراعی کشاورزان و قطع دست دلالان از این حوزه شد.