مدیر عامل باشگاه استقلال، اعتقاد دارد که بدهی‌های فراوان و مشکلات مالی متعدد باشگاه، تنها عاملی است که می‌تواند برای تیم فوتبال حاشیه‌ساز باشد. نجف‌نژاد مهم‌ترین راه‌حل رفع این بحران را حمایت قاطع سازمان تربیت بدنی از استقلال و اختصاص یک بودجه کافی برای اهداف استقلال عنوان کرد. بودجه‌ای که به نظر می‌رسد برای تحقق آن، سازمان تربیت بدنی باید کار کارشناسی بیشتری انجام دهد و در کنار تمام این اظهارات، برخی کارشناسان سازمان تربیت‌بدنی می‌گویند: شاید این بار هم استقلال دست به دست شود و با برنامه‌های جدید سازمان، این بار هم تحت‌نظر یک وزارتخانه جدید قرار گیرد.

مقداد نجف‌نژاد، مدیرعامل باشگاه استقلال در این باره می‌گوید: وضعیت واگذاری استقلال به سازمان تربیت بدنی یا ادامه تحت پوشش بودن باشگاه زیر نظر وزارت رفاه و تامین‌اجتماعی هنوز مشخص نیست و البته استقلال کماکان زیر نظر وزارتخانه قرار دارد.او ادامه داد: با پیگیری‌های آقای مصری، وزیر رفاه مبنی بر بازگشت استقلال به سازمان تربیت‌بدنی و در پی آن ارسال نامه به رییس‌جمهور، سیاست‌گذاری خاصی از سوی مسوولان اعلام نشده و ما همچنان بلاتکلیف هستیم.البته حتی اگر همچنان تحت پوشش وزارت رفاه و تامین‌اجتماعی قرار گیریم، سازمان تربیت‌بدنی باید به عنوان متولی ورزش کشور، از استقلال حمایت کند.

مدیرعامل استقلال کمی هم از مشکلات مالی حرف می‌زند و می‌گوید: سازمان ورزش حداقل بودجه را برای استقلال درنظر بگیرد، چرا که هم اکنون با مشکلات مالی بسیاری مواجه هستیم و انتظار داریم که حمایتی از سوی مسوولان ورزش به ما بشود. مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اسپانسر جدید می‌گوید: مذاکراتی در این زمینه آغاز کرده‌ایم که تاکنون امیدوارکننده بوده است، اما همان طور که گفتم مشکلات مالی استقلال بیش از این است و باید برای رفع آن اقدام شود.در این بحبوحه، سیاوش اکبرپور برای تمدید قراردادش ۷۰۰میلیون پیشنهاد داده. این پیشنهاد اکبرپور با مخالفت مدیرعامل باشگاه استقلال روبه‌رو شد. «درست است که اکبرپور بازیکن خوبی است، اما باشگاه نمی‌تواند این پول را به او بدهد.»