گروه ورزش - درگیری‌های لفظی سرمربی تیم ملی با وحید شمسایی در نهایت منجر به خداحافظی موقت شمسایی از تیم ملی شد. وحید شمسایی که در چند سال گذشته همیشه بهترین بازیکن فوتسال ایران بوده، پس از تمام شدن تمرین شنبه بعدازظهر تیم ملی، وسایلش را جمع کرد و از اردو خارج شد.

البته او تنها نبود. محسن زارع، دیگر ملی‌پوش فوتسال نیز همراه او از اردو رفت.

آنها دلیل خداحافظی از تیم ملی را شرایط نامساعد روحی خود عنوان کرده‌اند و درباره اختلافاتی که با حسین شمس، سرمربی تیم ملی دارند، هیچ حرفی نزدند.

شمسایی درباره خداحافظی با تیم ملی می‌گوید: «شرایط مساعدی برای همراهی تیم ملی نداشتم. با سرمربی تیم ملی صحبت کردم و برایش توضیح دادم چه وضعیتی دارم.»

حتی حسین شمس سرمربی تیم ملی نیز در حرف‌های خود به اختلافاتی که با شمسایی داشته و باعث جدایی این بازیکن شده اشاره نمی‌کند.

شمس می‌گوید: بعد از اولین جلسه تمرین تیم ملی، آقای شمسایی و زارع آمدند پیش من و گفتند به دلیل مشکلاتی که دارند نمی‌توانند ادامه بدهند.

قبل از شمسایی و زارع، علی صانعی هم نامه‌ای نوشت که در آن از حضور در تیم ملی انصراف داد.

صانعی در این نامه مشکلات خانوادگی را دلیل اصلی انصراف از تیم ملی عنوان کرد.

البته این سه نفر به طور موقت از تیم ملی خداحافظی کرده‌اند و آن طور که گفته می‌شود، بعد از پایان سرمربیگری شمس در تیم ملی به تمرینات برمی‌گردند.

شمس این موضوع را تایید می‌کند اما از این که این سه نفر اردوی تیم ملی را ترک می‌کنند، ناراحت نیست. «هیچ جای نگرانی نیست. بازیکنان دیگری را جایگزین آنها می‌کنیم. در غیاب آنها نه تنها هیچ مشکلی پیش نمی‌آید بلکه جا برای بازیکنان جوان باز می‌شود.»

شمس که از دست شمسایی بیشتر از دو بازیکن دیگر ناراحت است، ادامه می‌دهد: «شمسایی بازیکن خوبی است ولی از روز اول که شمسایی نبوده. فدراسیون پول خرج او کرده که حالا برای خودش بازیکن شده. الان هم هیچ مشکلی با نیامدن آنها پیش نمی‌آید.

اصلا اگر می‌توانستند کمکی به تیم ملی بکنند پارسال که تیم ملی ۵ - یک به ژاپن باخت، باید کمک می‌کردند.

آنها بازیکن کلیدی تیم ملی بودند ولی با همین بازیکنان کلیدی بود که برای اولین بار قهرمانی در آسیا را از دست دادیم.

سال بعد با یک سری بازیکن جوان در مسابقات آسیا شرکت می‌کنیم و قهرمان هم می‌شویم.»

مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا خرداد ماه ۸۶ در ژاپن برگزار می‌شود و حسین شمس تنها در صورت قهرمان کردن ایران در آن مسابقات است که می‌‌تواند جایش را در تیم ملی حفظ کند.او علاوه بر کارهای فنی باید مسائل حاشیه‌ای را هم جمع کند. فعلا که اختلافات برخی از ملی‌پوشان سابق فوتسال با او بزرگ‌ترین مشکل تیم ملی است.

شمس پس از استعفای این سه بازیکن، امیر صدیق را به اردو دعوت کرد و به زودی دو نفر دیگر را هم دعوت می‌کند تا جای آن سه نفر خالی نماند.