پنجاهمین جلسه هیات‌رییسه شورای المپیک طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته با حضور تمامی اعضا که در تاریخ ۲۹ فروردین ۸۶ در کویت انتخاب شده بودند، در شهر آلماتی قزاقستان تشکیل شد.

بهرام افشارزاده رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران و رییس کمیته اطلاعات و آمار شورای المپیک آسیا پس از حضور در پنجاهمین جلسه هیات‌رییسه شورای المپیک که در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۷ -۸ خردادماه ۸۶ با حضور کلیه اعضا جدید در شهر آلماتی قزاقستان تشکیل شد صبح روز گذشته به کشور بازگشت. گزارش افشارزاده از مواردی که در این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفت به شرح زیر است: در ابتدای جلسه شیخ احمدالفهد ریاست شورای المپیک آسیا ازمیزبانی کشور قزاقستان تشکر و قدردانی کرد و ازاینکه برنامه‌ریزی بازی‌های زمستانه۲۰۱۱ که در آلماتی قزاقستان به نحو مطلوب و شایسته‌ای پیگیری و دنبال می شود، اظهار قدردانی کرد و گفت: با توجه به موقعیت محلی کشور قزاقستان و منطقه زیبای کوهستانی، امید است بازی‌ها با حضور بیشترین شرکت‌کننده برگزار شده و شاهد بازی‌های زمستانی در سطح جهانی و المپیک باشیم.

سپس ریاست کمیته المپیک قزاقستان «ترمیرخان» به نمایندگی از جامعه ورزشی و مردم این کشور از حضور اعضای هیات‌رییسه شورای المپیک در این اجلاس تشکر و قدردانی نمود و اظهار داشت: ما تمام سعی خویش را برای برگزاری هر چه بهتر این اجلاس که بسیار بسیار مهم می باشد بکار بسته ایم و برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مسابقات نیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی از اینکه شورای المپیک آسیا درسطح بسیار وسیعی فعالیت‌های ورزشی و صلح آمیز خود را بر اساس منشور شورای المپیک آسیا با اساسنامه جدید آغاز نموده است قدردانی نمود و اظهار داشت: تاکنون سابقه نداشته اعضای هیات اجرایی که بیش از ۳۰ نفر و همگی نیروهای متخصص در کار ورزش هستند در چنین اجلاسی دور هم جمع شوند که مطمئنا این فعالیت‌ها جز با مدیریت جناب آقای شیخ احمد الفهد ریاست شورای المپیک آسیا میسر نخواهد شد. بعد از سخنان ریاست کمیته المپیک قزاقستان، شیخ‌احمد الفهد در مورد یکایک کمیته‌های شورا اظهار داشت: در جلساتی که دیروز و امروز با روسای کمیته‌ها داشتیم اعضای هر کمیته مورد انتخاب و مورد تصویب پنجاهمین جلسه هیات‌رییسه قرار گرفت. سپس گزارش بازی‌های زمستانه ۲۰۱۱ توسط دبیر کل کمیته المپیک قزاقستان به صورت کلیپ ویدئویی که تهیه شده بود برای حاضرین پخش شد. در ادامه جلسه نیز شیخ احمد الفهد ریاست شورای المپیک آسیا درخصوص حضور رشته‌های کیک بوکسینگ و سافت‌بال و سافت‌تنیس در بازی‌های پیش رو بحث و بررسی نمود که پس از ارائه گزارش‌های وی جی جون ریاست کمیته ورزش‌ها مقرر شد تصمیم نهایی در خصوص این سه رشته در جلسه آینده که در ماکائو و همزمان با دومین دوره بازی‌های داخل سالن برگزارخواهد شد پس از مطالعه و تبادل گرفته شود. این سه رشته در بازی‌های گذشته به صورت نمایشی شرکت داشتند.

اعضای ایرانی انتخاب شده در کمیته‌های مختلف شورای المپیک آسیا به شرح زیر می باشند:

۱ - علی کفاشیان به عنوان عضو کمیته ورزش شورای المپیک آسیا

۲ - سید نصر‌ا... سجادی به عنوان عضو کمیته مالی شورای المپیک آسیا

۳ - خانم فائزه‌هاشمی رئیس فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی عضو کمیته ورزش و صلح شورای المپیک آسیا

۴ - وحید مرادی به عنوان عضو کمیته رسانه‌ها شورای المپیک آسیا

۵ - خانم ماندا رسولی عضو کمیته ورزش بانوان شورای المپیک آسیا

۶ - دکتر رازی به عنوان عضو کمیته پزشکی شورای المپیک آسیا

۷ - دکترمحمد شریف به عنوان عضوکمیته کنترل دوپینگ