گروه ورزش - در روزی که وحید طالب‌لو ستاره استقلال در ضربات پنالتی بود و با مهار سه پنالتی از بازیکنان ذوب‌آهن، تیمش را به مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور رساند، دو تیم دیگر راه‌آهن و شاهین پارس‌جنوبی هم تکلیف صعودشان با ضربات پنالتی مشخص شد. اینکه از پنج بازی برگزار شده در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی، تکلیف چهار بازی در ضربات پنالتی مشخص می‌شود، نشان‌دهنده این است که تیم‌ها حاضرند شانس خود را در ضیافت پنالتی‌ها بیازمایند به جای اینکه در طول بازی برای پیروزی تلاش کنند.

مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی روز جمعه دنبال شد و تیم‌های استقلال تهران، راه‌آهن و شاهین پارس جنوبی به تیم فولاد خوزستان حاضر در این مرحله پیوستند.

جدا از خوشحالی برای بروز و ظهور تیم‌هایی چون شاهین پارس جنوبی و صنایع اراک در جام حذفی و خلق شگفتی در حذف تیم‌های صباباتری و ابومسلم نکته‌ای قابل تامل در بازی‌های روز گذشته مشاهده شد که رسیدن چهار بازی به وقت‌های اضافه و مشخص شدن چهره پیروز ۳ بازی در ضربات پنالتی بود.

این نشان می‌دهد تیم‌های ما برای صعود به مراحل بالاتر بیش از حد محتاط شده‌اند و ترس از حذف شدن آنها را به ارائه بازی‌های تدافعی و دلخوش کردن به شانس و اقبال وادار کرده است. تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی فوتبال ما می‌خواهند هر طور شده صعود کنند حتی اگر به منزله ارائه یک بازی سرد و کسل‌کننده تمام شود. نگاهی به بازی ذوب‌آهن، استقلال در وقت‌های اضافه خود موید این مساله است که تیم‌های ما حتی از زیر توپ زدن هم ابایی ندارند و حاضرند ضد فوتبال هم بازی کنند تا تیمشان پیروز شود. شنیدن فریادهای کریمی که تیمش را به زیر توپ زدن تشویق می‌کرد ما را به این واقعیت نزدیک می‌کند که در فوتبال نتیجه گرای ما که همه چیزش بسته به نتیجه است نباید به ارائه بازی جذاب آنهم در جام حذفی که جام شگفتی‌ها می‌خوانندش دلخوش بود.