رییس کمیته‌ انتقالی فدراسیون فوتبال از صدا و سیما به خاطر آنچه که آن را استفاده‌ نامطلوب از رسانه‌ ملی در جهت حل مشکلات فوتبال می‌خواند، انتقاد کرد. محسن صفایی فراهانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که هجمه‌ تبلیغاتی صدا و سیما این‌روزها برای زیر سوال بردن عملکرد کمیته‌ انتقالی یک حرکت خلاف منافع ملی است، گفت: علیرغم این‌که اعلام کردم که اگر صدا و سیما خواهان پرداختن بی‌غرض به مشکلات کنونی فوتبال است، حاضرم در یک مناظره با مسوولان سازمان تربیت بدنی شرکت کنم اما، متاسفانه صدا و سیما نه تنها به این موضوع توجه نکرد، بلکه برخلاف اهداف فوتبال و منافع ملی، با دعوت از افراد معلوم‌الحالی که سابقه‌ روشنی در فوتبال دارند، به دنبال مشکل‌آفرینی برای فوتبال است.

وی افزود:‌ تریبونی که متعلق به ملت ایران است و با پول ملت اداره می‌شود، چرا باید در اختیار آدم‌هایی قرار گیرد که بدترین شرایط را در زمان مدیریت‌شان برای فوتبال ایران رقم زده‌اند؟ نمی‌دانم چرا تلویزیون محل بحث در مورد مسایل خصوصی شده است و رفع مشکلات فوتبال به حاشیه رانده شده است؟

صفایی ‌فراهانی تاکید کرد: اگر صدا و سیما با شخص من مشکلی دارد، چرا بقیه‌ اعضای کمیته انتقالی را برای بررسی عملکردها و موشکافی مشکلات دعوت نمی‌کند. صدا و سیما برای رسیدگی به مشکلات فوتبال یک‌جانبه رفتار می‌کند.

رییس کمیته‌ انتقالی گفت: متاسفانه تلویزیون صبح و بعد از ظهر جمعه با دعوت از میهمانی خاص به طرح موضوعاتی پرداخت که مطرح شدن این موضوعات از جانب این افراد تنها عقده گشایی و سرپوش گذاشتن بر کارنامه‌ ناموفق‌شان در فوتبال بود. در یک تریبون ملی چرا باید به این افراد چنین جایگاهی داده شود تا با فرافکنی، برخی افراد بی‌دفاع را در افکار عمومی زیر سوال ببرند؟

وی گفت: صدا و سیما بهتر است به جای این گونه رفتارها به فکر حل مشکلات باشد. من هم می‌توانم در یک کنفرانس مطبوعاتی با تمام رسانه‌های داخلی و خارجی تمام مواردی را که در این مدت و حتی در زمان مدیریت این آقایان بر سر فوتبال آمده را مطرح کنم و تمام مدارک محرمانه‌ای که موجود است را به رسانه‌ها بکشانم اما، به خاطر منافع ملی این کار را نکرده و نمی‌کنم.

رییس کمیته‌ انتقالی تاکید کرد: هیچ‌گاه با استناد به مدارک نخواستم علیه‌ مقصران حرفی بزنم. اگر هم حرفی زده نشده، دلیلی بر عدم توانایی برای بازگو کردن مشکلات نیست. نمی‌خواهم مانند صدا و سیما ناجوانمردانه‌ترین رفتارها را برای توجیه عملکرد‌ها در پیش بگیرم.

وی گفت: اگر هدف صدا و سیما خدمت به جامعه است، چرا یک جانبه و یک صدا فریاد عدالت‌خواهی فوتبال را سر می‌دهد. من حاضرم با همین افرادی که امروز لحظه به لحظه در تریبون ملی اظهارنظرهای شخصی خود را مطرح می‌کنند، مناظره کنم تا مشخص شود که اطلاعات آنها چقدر درست است.

صفایی فراهانی تاکید کرد: چطور این افرادی که نتوانستند یک کرسی در فیفا و afc بگیرند امروز حضور موثر فوتبال ایران در فیفا و afc را ناشی از ارتباطات خارج از عرف می‌دانند. شماها که روابط زیر میزی را بلد بودید و مدام در کوچک‌ترین مسایل فوتبال داخلی دخالت می‌کردید و فرش‌های آن‌چنانی را برای سران فیفا هدیه می‌بردید، چطور نتوانستید در زمان حضورتان موقعیت فوتبال ایران را در تصمیم‌گیری‌های afc پایدار کنید؟ متاسفانه تمام این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که هیچ کس آن سوی داستان را بازگو نمی‌کند.

رییس کمیته‌ انتقالی تاکید کرد: متاسفانه تلویزیون نیز بددهن‌ترین افراد را برای بحث‌های کارشناسی فوتبال و مشکلات فوتبال دعوت می‌کند، در حالی که این روزها اختیار فوتبال ایران با کمیته‌ انتقالی است اما، یک نفر از کمیته‌ انتقالی نیز در طول این مدت در برنامه‌های تلویزیونی حضور نداشته است. این خدمت به فوتبال نیست و من نیز متاسفم که در یک رسانه‌ دولتی بر خلاف منافع دولت و ملت رفتار می‌شود.