رییس انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی گفت: کمیته بررسی نتایج کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن در خصوص کشتی نظر نهایی خود را ارائه می‌دهد، اما این سازمان تربیت بدنی است که در این زمینه باید تصمیم‌گیری کند.

«عبدالحمید احمدی» گفت: کمیته بررسی، ظرف سه هفته آینده، نظر نهایی خود را در خصوص کشتی و علل ناکامی آن در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن اعلام خواهد کرد. اما مسوولان سازمان تربیت بدنی به عنوان متولی ورزش ایران در این زمینه باید تصمیم‌گیری کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این کمیته تحت تاثیر روابط مدیریت کشتی قرار دارد، گفت: ما با تمام روسای فدراسیون‌های ورزشی دوست هستیم، اما این مهم دلیل نمی‌شود که در اتخاذ تصمیمات خود تحت تاثیر این دوستی و تعامل قرار داشته باشیم. احمدی تاکید کرد: اعضای کمیته بررسی از افرادی شناخته شده و دارای منزلت در بین اهالی ورزش تشکیل شده‌اند و در شان این کمیته نیست که درباره آنها این‌گونه قضاوت شود. وی گفت: هفته آینده به احتمال زیاد با اهالی فن و کارشناسان ورزش کشتی، جلسه‌ای را برگزار می‌کنیم تا با یک جمع‌بندی نهایی و جامع در مورد کشتی اعلام موضع‌ کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ کمیته بررسی نتایج کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک پکن، تحت تاثیر هیچ عامل و یا عوامل بیرونی قرار ندارد و با اقتدار و صلابت به وظیفه خود عمل خواهد کرد.