دانشجو: هر طور شده، قلعه‌نویی را حفظ می‌کنیم

گروه ورزش: تیم استقلال تهران روز دوشنبه توانست با غلبه بر تیم پگاه گیلان به عنوان یکی از نمایندگان کشورمان به لیگ قهرمانان آسیا راه یابد. این تیم که در این فصل لیگ برتر فوتبال، فراز و نشیب‌های فراوانی را تجربه کرده بود توانست با اقتدار و در حضور انبوه تماشاگران خودی در استادیوم آزادی جشن قهرمانی را برپا کند.

اتفاقی که پس از سال‌ها رخ داد و شاید بتوان آن را به فال نیک گرفت حضور توامان تیم‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از پایان بازی فینال که با قهرمانی استقلال به پایان رسید، گفت: خوشحالم به رغم این‌که تبلیغات منفی زیادی علیه من شد، اما قهرمانی را با تیم استقلال به دست آوردم.

امیر قلعه‌نویی درباره‌ بازی تیمش مقابل پگاه گیلان اظهار کرد: بازی بسیار دشوار و مهیجی بود. بچه‌های ما به علت خاصیت فینال جام حذفی با کمی استرس وارد میدان شدند که این حالت تا اوایل نیمه‌ دوم هم ادامه داشت، اما رفته رفته آنها بر این مشکل چیره گشته و توپ و میدان را در دست گرفتند.

وی افزود: در روز قهرمانی یک لحظه‌ به یاد ماندنی را در تمام عمرم تجربه کردم و خوشحالم از این‌که به‌رغم برخی تبلیغات منفی علیه من در روزهای گذشته، اما سرانجام قهرمانی را با تیم استقلال به دست آوردم.

قلعه‌نویی همچنین درباره‌ تاثیر کار فیروز کریمی بر قهرمانی استقلال گفت: مطمئنا کادر فنی قبلی به خصوص حضور برجسته‌ فیروز کریمی در موفقیت استقلال نقش داشته است و ما سعی کردیم تلاش‌های آنان را در مسیر خوبی هدایت کرده و کار را به سامان برسانیم که از همین‌جا باید از زحمات کریمی هم تشکر کرد و عملکرد او را در قهرمانی استقلال موثر دانست.

قلعه‌نویی هم‌چنین درباره‌ وضعیت کاری‌اش در تیم استقلال گفت: صحبت‌هایی مبنی بر این‌که بخواهم از استقلال جدا شوم را کاملا تایید می‌کنم و هنوز مشخص نیست که فصل آینده در تیم استقلال بمانم. وی گفت: باید ببینم آیا مدیریت استقلال قصد ادامه همکاری با من را دارد یا نه.وی افزود: در مملکت ما صبح که از خواب بیدار می‌شوی همه چیز فرق کرده و اکنون نیز باید صبر کرد و شرایط را دید و سپس تصمیم گرفت.

مدیر عامل باشگاه استقلال هم پس از این بازی گفت: ماندن یا رفتنم از استقلال به تصمیم آقای زریبافان به عنوان رییس مجمع عمومی باشگاه استقلال بستگی دارد. علی فتح‌ا...‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال پس از پایان جشن قهرمانی این تیم در جام حذفی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: ادامه همکاری‌ام به عنوان مدیر عامل استقلال به نظر رییس مجمع باشگاه بستگی دارد و آقای زریبافان در این زمینه تصمیم‌گیرنده نهایی خواهند بود. فتح‌ا... زاده اضافه کرد: این هفته جلسه هیات‌مدیره باشگاه استقلال برگزار خواهد شد و وضعیت مدیریت باشگاه برای فصل آینده مشخص می‌شود. وی با بیان اینکه امیر قلعه‌نویی تاثیر بسزایی در قهرمانی استقلال داشت، گفت: قلعه‌نویی از نظر روحی و ایجاد انگیزه در بین بازیکنان نقش بسزایی داشت. البته او مثل یک دونده دوی امدادی عمل کرد و زحمات فیروز کریمی و ناصر حجازی را به ثمر رساند و این دو مربی صاحب نام نیز در قهرمانی استقلال سهم داشتند.

وی در مورد ادامه همکاری امیر قلعه‌نویی با استقلال یادآور شد: قلعه‌نویی به‌طور قطع سرمربی فصل آینده استقلال خواهد بود و او برنامه‌هایش را برای جذب بازیکنان و آماده‌سازی پیش از شروع فصل ارائه کرده است.

مدیرعامل استقلال درباره اظهارات قلعه‌نویی مبنی بر احتمال سفر خود به ازبکستان و هدایت یکی از تیم‌های باشگاهی این کشور، گفت: ایشان شکسته‌نفسی کرده‌اند و مطمئن باشید سرمربی فصل آینده استقلال، قلعه‌نویی خواهد بود.رییس هیات‌مدیره باشگاه استقلال تهران نیز در این خصوص گفت: به طرفداران خود قول می‌دهیم قلعه‌نویی را برای فصل بعد حفظ کنیم.

خسرو دانشجو در خصوص صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در مورد جدایی گفت: تمام توان خود را به کار می گیریم تا وی را برای فصل بعد هم به عنوان سرمربی حفظ کنیم. قلعه‌نویی سفری به ازبکستان خواهد داشت؛ اما قطعا با او برای فصل بعد مذاکرات جدی انجام می‌دهیم.

دانشجو در مورد جذب بازیکنان جدید نیز عنوان کرد: سعی می‌کنیم نیاز سرمربی تیم را برای جذب بازیکنان جدید برآورده کنیم و بازیکنانی به خدمت بگیریم که به بهترین نحو از آنها استفاده کنیم.