خبرگزاری مهر: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی‌از مذاکرات جدی و رضایت بخش با مسوولان وزارت صنایع برای فروش امتیاز تیم فوتبال سپاهان نوین به فولاد خوزستان خبر داد. سیدشریف حسینی اظهار داشت: از همان روزی که فولاد خوزستان نتوانست به لیگ برتر صعود کند، موضوع خرید امتیاز تیم سپاهان نوین را به صورت کاملا جدی پیگیری کردیم و تاکنون به توافقات امیدوارکننده‌ای با مسوولان وزارت صنایع دست یافته‌ایم.

وی افزود: تمام این رایزنی‌ها منوط به این است که سپاهان نوین قصد حضور در لیگ برتر را نداشته باشد و بخواهد امتیاز تیم خود را به فروش برساند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان داشت: تیم فولاد خوزستان همانند تیم سپاهان نوین از تیم‌های وزارت صنایع است و مسوولان این وزارتخانه قول داده‌اند در صورت فروش این تیم، اولویت اول ما فولاد خوزستان است. حسینی تاکید کرد: فولاد یکی از باثبات‌ترین و با استعدادترین تیم‌های چند سال اخیر فوتبال ایران است و واقعا برای فوتبال خوزستان و کشور ناگوار است که چنین تیمی‌در سطح اول فوتبال ایران حضور نداشته باشد. وی افزود: با جلسات متعددی که با استاندار، مدیران شرکت و باشگاه فولاد خوزستان داشته‌ایم قرار شد در صورتی‌که فولاد به لیگ برتر صعود کند، حمایت‌های همه جانبه ای از این تیم به عمل آید تا مثل دو سال پیش سقوط نکند. عضو فراکسیون ورزش مجلس همچنین شایعه عدم تیمداری باشگاه فولاد خوزستان در صورت بقا در لیگ دسته اول را رد کرد و گفت: تیم فولاد احیا کننده فوتبال خوزستان در چند سال گذشته بوده و اجازه نخواهیم داد این تیم از حضور در رقابت‌های فوتبال کشور خودداری کند، این تیم متعلق به مردم و جوانان این استان است و باید با قدرت به کار خود ادامه دهد.

حسینی تاکید کرد: حتی اگر فولاد مجبور باشد در لیگ دسته اول فصل جاری شرکت کند با حمایت مدیران استان و نمایندگان مردم در مجلس با قدرت بیشتری در این رقابت‌ها شرکت می‌کند، زیرا معتقدم فولاد در لیگ سال اخیر قدرتمندانه در مسابقات حضور داشت و تنها ۹ دقیقه پایان در دیدار برگشت با پیام کم آورد.