برنامه «۹۰» دوشنبه شب فرصت پیدا کرده بود که در تعطیلی لیگ برتر به مسائل مختلفی بپردازد. به گزارش ایسنا، «۹۰» این هفته با دعوت از میروسلاو بلاژویچ و مهدی مهدوی کیا و همچنین صحبت با برخی از ملی‌پوشان ایران در دیداری که با شکست سه بر یک شاگردان بلاژویچ همراه و مانع از صعود ایران به جام جهانی ۲۰۰۲ شد، خاطرات آن بازی را دوباره برای مردم زنده کرد و سعی داشت پس از حدود ۱۰ سال به واکاوی علل باخت ایران در آن بازی بپردازد. بلاژویچ سرمربی پیشین تیم ملی و کنونی مس کرمان نخستین میهمان «۹۰» بود که درباره آن بازی حسرت‌برانگیز، گفت: به هر حال باخت مقابل بحرین نقطه بدی در کارنامه فوتبالی من بود. با این حال می‌خواهم بگویم که بازیکنانی که آن روز در اختیار من بودند، حتی ۴۰ درصد توان خود را نداشتند و اگر بحرین جوانمردانه بازی می‌کرد، ما حتما بازی را می‌بردیم، چرا که آنها فقط ۳۰ دقیقه وانمود می‌کردند که مصدومند. من از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم، اما پشت این بازی حوادث مرموزی وجود دارد. هر چند که گفته‌ام حقایق این بازی را در قالب کتاب خاطراتم چاپ می‌کنم، اما همسرم از من خواسته که تا زمانی که زنده هستم، این کتاب را منتشر نکنم، چرا که هنوز خیلی از مسائل آن بازی برایم روشن نیست و درست نیست که ندانسته کسی را متهم کنم.در میان صحبت‌های بلاژویچ بخش‌هایی از حرف‌های بازیکنان تیم ملی هم پخش می‌شد. علی دایی درباره اتفاقات پیش از آن بازی و این که بازیکنان ایران قبل از بازی با بحرین کشک بادمجان خورده بودند، گفت: همه اینها توجیه باخت به بحرین است. خود بازیکن باید بداند که قبل از چنین بازی مهمی‌کشک بادمجان بخورد یا نه. در مدتی که با بلاژویچ کار کردم چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. او همیشه با جان و دل برای تیم ملی کار می‌کرد، اما فکر می‌کنم عدم مدیریت صحیح او در چند روز قبل از بازی بحرین نقطه منفی کارنامه او در ایران بود.

یحیی گل محمدی هم درباره این بازی گفت: هنوز نمی‌دانم که چرا بازیکنان تیم ملی قبل از آن بازی این قدر آزاد بودند و علیرضا نیکبخت هم با تایید وجود کشک بادمجان در میان غذاهای سرو شده برای بازیکنان پیش از بازی با بحرین از تلخ بودن شکست مقابل این تیم صحبت کرد.سرمربی کروات درباره صحبت‌هایی که ۱۰ سال پیش در «۹۰» مطرح کرده بود و گفته بود که سرمربی تیم ملی ایران باید پوست کروکودیل داشته باشد، درباره این سوال فردوسی‌پور که آیا کی روش هم پوست کروکودیل دارد، گفت: شما مربی بسیار خوبی در تیم ملی دارید و من امیدوارم که با او به جام‌جهانی صعود کنیم. کی روش مانند فرگوسن مربی بزرگی است و می‌تواند ایران را به پیشرفت برساند.

فردوسی‌پور به شوخی خطاب به سرمربی کروات مس کرمان گفت که مردم ایران نگران شما هستند، چرا که خیلی سیگار می‌کشید و بلاژویچ در پاسخ به او گفت: من هم اینجا به مردم ایران قول می‌دهم که دیگر سیگار نمی‌کشم. حداقلش این است که در ورزشگاه‌ها سیگار نمی‌کشم، چرا که نگرانی مردم ایران برای من خیلی ارزشمند است.

در این برنامه مهدی مهدوی کیا هم از رشت با فردوسی‌پور صحبت ‌کرد. صحبت‌های هافبک پیشین تیم ملی هم درباره اتفاقات بازی ده سال پیش ایران و بحرین بود.

شاهرخ بیانی بازیکن دهه‌های ۵۰ و ۶۰ استقلال نیز آخرین میهمان «۹۰» بود که درباره برخی خاطرات خود در سال‌های بازیکنی‌اش و همچنین اختلاف‌هایی که با سعید مراغه‌چیان و امیر قلعه‌نویی پیدا کرده بود، صحبت کرد. بیانی اعتقاد داشت که بازیکنان دهه ۶۰ از بازیکنان دهه‌های بعدی فوتبال ایران بهتر بودند و با وجود امکانات کم عملکرد خوبی از خود به جای گذاشتند.

سوال نظرسنجی این هفته «۹۰» به پیش‌بینی نتیجه‌ بازی ایران و اندونزی اختصاص داشت و پس از این که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند، ۷۶ درصد از مردم معتقد بودند که ایران با اختلاف دو گل اندونزی را می‌برد، ۲۱ درصد به پیروزی ایران با اختلاف یک گل رای دادند، دو درصد اعتقاد داشتند بازی مساوی می‌شود و یک درصد هم به شکست ایران مقابل اندونزی رای دادند.