شیث رضایی یکی از بازیکنان خاطی بازی پرسپولیس ـ داماش بود، او که در کمیته انضباطی سابقه چندان خوبی ندارد و همه نگاه‌ها را معطوف خود کرده است تا ببیند که تنبیهی که برای او در نظر گرفته می‌شود، چه خواهد بود. به گزارش گل در کنفرانسی که وی روز دوشنبه به همراه دکتر غلامرضا رفیعی وکیل بین‌المللی فیفا برگزار کرده بود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. آیا تا به حال شما به کمیته انضباطی احضار شده‌اید؟

من در طول ۱۲ سال تنها ۶بار به کمیته انضباطی احضار شدم. دوبار آن شاکی بودم، یک بار هم به دلیل تقدیر از دربی سال ۸۵، یکبار در بازی راه‌آهن تکل خطرناک زدم و محروم شدم، بار دیگر مقابل تیم دایی در بازی سایپا ـ پرسپولیس و بار آخر نیز در دربی سال ۸۹ که با علیرضا حقیقی درگیر شدم؛ ولی من پرونده‌ غیراخلاقی در مراجع قضایی ندارم. طبق گفته استیلی و علی پروین هم در این ۵ ماه اخیر هیچ مشکل و مصاحبه حاشیه‌ای نداشتم و خیلی از پیشکسوتان پرسپولیس مثل پروین مدیرعامل باشگاه و مسوولان اجرایی باشگاه و پیشکسوتان باشگاه مثل مایلی‌کهن و دادکان با من تماس گرفتند و به من دلداری دادند و از من حمایت کردند که از همه‌شان ممنونم و از این بابت خیلی خوشحالم.

آیا اتفاقی که در بازی با داماش افتاد به شیطنت شما در هواپیما ربط دارد؟

آن قضیه تمام شده و نباید دنبال بهانه باشند، شما ورزشی‌نویسان خوب می‌دانید که دنبال بهانه هستند و افکار عمومی را نسبت به ما خدشه‌دار کردند و هنوز حکم و ابلاغیه‌ای به دست ما نرسیده است تا ما از خودمان به خوبی دفاع کنیم. نباید اتفاقاتی که در بازی داماش به وجود آمده را به من و نصرتی بچسبانند، قضیه ما جداست.

این اتفاق چقدر به زندگی شخصی‌تان آسیب رسانده است؟

فشار مطبوعات در این مدت زیاد بود و شاید باور نکنید که من یک شب راحت نخوابیده باشم. آنها باعث شدند که نتوانم از منزلم خارج شوم، حتی اگر اتفاقی هم رخ داده باشد نباید از زندگی ساقطم کنند. این قضیه به من لطمه زیادی زده است. از من می‌پرسند که چرا وکیل گرفته‌ای، آیا حق من نبود که وکیل بگیرم و از خودم دفاع کنم. بارها صحنه بازی با داماش را دیده‌ام و فکر نمی‌کنم کار خاصی در این بازی انجام داده باشم. خواهش می‌کنم در مسائل حقوقی دقت بیشتری داشته باشید و اذهان عمومی را نسبت به من خراب نکنید؛ چون هنوز هیچ حکم یا ابلاغیه و احضاریه از سوی کمیته انضباطی برای من ارسال نشده است و در مورد حکم کمیته انضباطی باشگاه قصد دارم این حکم را به کمیته استیناف بدهم.

شما در رسانه‌ها نامه عذرخواهی برای کمیته انضباطی نوشته بودید. در این مورد توضیح می‌دهید؟

نامه نوشتم که سوءتفاهمات حل بشود و با استناد به فیلم بازی و صحبت‌هایی که رضا نورمحمدی انجام داده است مشخص شد که من مشکلی ندارم. به قول امام صادق که می‌گوید: اگر ۷۰نفر شخصی را محکوم کنند خود شخص بگوید من این را قبول ندارم باید قبول کنند.

چقدر امیدوارید که محکوم نشوید؟

هنوز جلسه‌ای برگزار نشده است، اما با فضای تنش‌زایی که به وجود آورده‌اند اگر محکوم نشوم همه باید از من عذرخواهی کنند.

نظر شما در مورد بازتاب این خبر در رسانه‌های خارج از کشور چیست؟

وکیل حقوقی من بررسی‌های لازم را انجام داده است و مشخص شده که این بازتاب‌ها در خارج از کشور ضد و نقیض بوده است و در رسانه‌هایشان درج شده است که این اتفاق یک اتفاق معمولی است و جریمه چندانی ندارد.

آیا قرار است برای شما یک دادگاه در فیفا صورت بگیرد؟

من منتظر اعلام نتیجه کمیته انضباطی هستم اگر حکمی که کمیته برای من در نظر گرفت حکم قابل قبولی بود و با استناد بر اینکه از من در این بازی خطایی صورت گرفته می‌پذیرم وگرنه به فیفا شکایت می‌کنم تا بتوانم در دادگاه فیفا از خودم دفاع کنم.