گروه ورزش‌ـ مهدی مهدوی‌کیا و تیمش این روزها وضعیت خوبی ندارند. آنها نسبت به سال قبل بدتر نتیجه می‌گیرند و احتمالا امسال نمی‌توانند مدعی قهرمانی باشند. مهدوی‌کیا این موضوع را می‌داند اما امیدوار است شرایط هامبورگ بهتر شود. او مصاحبه‌ای با فوتبال ایران انجام داده که در آن درباره وضعیت هامبورگ حرف زده. مقابل دورتموند هم شکست خوردید. فکر می‌کنید ناکامی‌های هامبورگ چه زمانی به پایان می‌رسد؟

در این بازی مستحق شکست نبودیم و با بدشانسی فرصت‌های گلزنی را از دست دادیم. متاسفانه آنها در دقایق آخر به گل رسیدند. من فکر می‌کنم هامبورگ در ضربات ایستگاهی مشکل دارد.

ولی تیم شما نسبت به فصل گذشته بدتر بازی می‌کند؟

متاسفانه در این چند هفته بازی‌های سختی را انجام داده‌ایم و این شرایط در دو، سه هفته آینده هم ادامه دارد. من فکر می‌کنم اگر یک پیروزی به دست بیاوریم به‌طور حتم از این بحران خارج می‌شویم.

شما مطمئن هستید که هامبورگ به زودی این بحران را پشت‌سر می‌گذارد؟

این هفته با وردبرمن بازی داریم و پس از آن باید در لیگ قهرمانان مقابل زسکاموسکو قرار بگیریم. واقعا شرایط سخت است ولی فکر می‌کنم که با شکست دادن برمن این بحران را پشت‌سر بگذاریم.

واکنش دال و مسوولان هامبورگ نسبت به نتایج ضعیف این تیم چه بوده؟

آنها از این شرایط ناراضی نیستند و معتقدند که هامبورگ مشکلی از لحاظ فنی ندارد. دال به بازیکنان روحیه می‌دهد و معتقد است این مشکلات در آینده حل می‌شود.

با این شرایط بعید به نظر می‌رسد که هامبورگ در بوندس‌لیگا مدعی قهرمانی باشد؟

نفرات جدیدی به تیم اضافه شده‌اند و احتیاج به زمان داریم. چند بازیکن هامبورگ هم مصدوم هستند و با بازگشت آنها شرایط بهتر می‌شود.

قبول دارید که هامبورگ نسبت به سال گذشته ضعیف‌تر است؟

قبول دارم که فصل گذشته قوی‌تر بودیم ولی امسال چند بازیکن ما با صلاحدید کادر فنی و باشگاه جدا شدند و نفرات جدید هم با بازیکنان قدیمی هماهنگ نشده‌اند.

هامبورگ در لیگ قهرمانان شانس صعود دارد؟

مقابل آرسنال در دقایق ابتدایی ده‌نفره شدیم و فکر می‌کنم داور در اخراج دروازه‌بان ما عجولانه تصمیم گرفت. شکست در اولین بازی به هیچ عنوان خوب نبود و ما در دیدارهای خانگی دیگر نباید امتیاز از دست بدهیم. هنوز هم می‌توانیم برای صعود امیدوار باشیم.