گروه ورزش‌ـ رفتن جواد کاظمیان از پرسپولیس، مدیران این باشگاه را شوکه کرده. انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس ادعا می‌کند اگر کاظمیان ۲۴ساعت دیگر صبر می‌کرد ۷۰میلیون می‌گرفت و شنبه قراردادش را تمدید می‌کرد. اما او درباره حرف‌هایی که کاظمیان علیه خشایار محسنی زده چیزی نمی‌گوید. انصاری‌فرد مصاحبه‌ای با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس انجام داده که در آن درباره مسائل مختلف حرف زده. چند بازیکن دیگر را در فصل نقل و انتقالات جذب می‌کنید؟

با توجه به جذب نیکبخت واحدی، بادامکی، قویدل، صلاح حسن، فاطمی، زارعی و آشوبی سعی داریم نفراتی را جذب کنیم که کمبودهای تیم را برطرف سازد. درحال حاضر فقط با یک بازیکن لیگ برتری می‌توانیم قرارداد ببندیم اما در نظر داریم سه بازیکن نیز از تیم‌های لیگ دسته اول را جذب کنیم.

شایعه شده که هزینه‌های اردوی پرسپولیس درکمپ اتریش فراتر از قیمت واقعی آن بوده.

به گفته بازیکنان این بهترین اردوی آماده‌سازی درخارج از کشور بود. درباره قیمت کمپ اتریش هم باید بگویم که همه چیز طبق صورت حساب رسمی بوده و مبلغ اضافه‌تری پرداخت نشده است. آیا پرسپولیس در ۳۰سال اخیر با تیم‌هایی مثل لاتزیو ایتالیا و ویگان انگلیس بازی کرده بود؟ مگر غیر از این بوده که پرسپولیس در سال‌های گذشته با بازی کردن مقابل تیم‌های آماتور آماده حضور در رقابت‌های لیگ برتر می‌شد؟

شکایت علیرضا امامی فر و رای هیات منصفه سازمان لیگ برای شما دردسر درست کرده؟

این بازیکن فصل گذشته برای تیم بازی نکرد اما طبق قراردادی که داشت، خواهان دریافت مبالغی بود که در این باره جلساتی بین او و مسولان باشگاه برگزار شد. هیات منصفه هم که خیلی زود رای نهایی را صادر کرد و سریع آن را در رسانه‌ها مطرح کرد. در این باره فکر می‌کنم سیر اداری صدور رای به طور کامل طی نشده بود و این رای بسیار زودتر از حد تصور صادر و در رسانه‌ها منتشر شد. این موضوع به ویژه در جذب اسپانسر ضربه بزرگی به باشگاه زد و به نوعی باعث شد تا چند بازیکن دیگر تیم نیز با شکایت از باشگاه در پی دریافت مطالبات خود باشند.

شکایت نیکولوسکی از پرسپولیس به کجا رسید. آیا کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس صحت دارد؟

ما وکیل فرانسوی گرفته‌ایم و نسبت به جریمه ۹۳ هزاردلاری که فیفا برای پرسپولیس درنظر گرفته اعتراض داریم. البته متاسفم که باید بگویم باشگاه در مهلت قانونی نسبت به رای فیفا اعتراض نکرده چون بخشی از مطالبات نیکولوسکی پرداخت شده که اسناد آن در باشگاه موجود است. این دروازه بان مقدونیه‌ای که یک دقیقه نیز در تیم بازی نکرده، مدت‌ها است که ارتباط خود را با باشگاه قطع کرده و حاضر به هیچ گونه مذاکره‌ای هم نیست. علاوه برآن فیفا تهدید کرده بود که اگر طلب نیکو را پرداخت نکنید ۶ امتیاز از پرسپولیس کسر می‌شود. متاسفانه تا دیروز فدراسیون فوتبال، ما را از نامه جدید فیفا مبنی بر کسر ۶ امتیاز مطلع نکرده بود و در گفت‌وگو با آقای کاظمی مطلع شدم چنین موضوعی صحت دارد. اینکه چرا موضوع کسر۶ امتیاز قبل از اینکه به اطلاع باشگاه برسد در رسانه‌ها منتشر می‌شود گلایه‌ای است که بنده آن را با مسوولان فدراسیون درمیان گذاشتم. آنها هم توضیح دادند کپی نامه فیفا را به باشگاه ارسال کرده‌اند که چنین نامه‌ای به دست ما نرسیده بود. به هر حال پرونده گل محمدی، خانمحمدی، امامی فر، نیکولوسکی، ساشا ایلیچ و... مشکلاتی است که ریشه در سال‌های گذشته دارد و ما مثل بدهی چهار و نیم میلیاردی برجای مانده از قبل باید به فکر پرداخت این بدهی‌ها هم باشیم.

کاظمیان چرا رفت؟

این بازیکن علاقه خاصی به پرسپولیس دارد و حتی پیشنهاد ۳۵۰‌میلیون تومانی استقلال را به‌رغم اصرار فراوانی که شده بود رد کرد. سال گذشته پیشنهاد خوب کایزرسلاترن و صباباتری را نادیده گرفت و در پرسپولیس ماند. کاظمیان برای ما بازیکن قابل احترامی است. حتی شنیدیم که او بعد از عقد قرارداد با الشعب در گفت‌وگو با چند نفر به شدت گریه کرده و از جدایی‌اش ناراحت بود. شاید خود جواد هم نمی‌داند که چگونه از پرسپولیس جدا شده است. دوست داشت در پرسپولیس بماند اما به ناگاه شنیدیم که کاظمیان با الشعب قرارداد بسته است. این اتفاق روز پنج‌شنبه و جمعه شکل گرفت و ما چندین بار با کاظمیان تماس گرفتیم تا ابهاماتی را که در ذهن او نقش بسته برطرف‌ سازیم. اما او به تماس تلفنی ما پاسخ نداد. به هر حال باید بگویم طی هشت ماهی که از حضور بنده در پرسپولیس می‌گذرد ۱۹۶‌میلیون تومان پول به کاظمیان پرداخت کردیم و قرار بود او روز شنبه با دریافت هفتاد‌میلیون دیگر برای تمدید قرارداد به هیات فوتبال برود و قرارداد جدید را امضا کند. حالا هم ما به دنبال پوشاندن ضعف‌های تیم هستیم و باید بگویم جدایی کاظمیان تمامی معادلات ما را در انتخاب ترکیب ۲۵نفره تیم به هم ریخت.