گروه ورزش - با اینکه مسوولان کمیته ملی المپیک اعلام کرده بودند از بین ۳۹رشته ورزشی، ۳۳رشته را به دوحه اعزام می‌کنند، اما در نهایت ۲۵رشته ورزشی برای اعزام به دوحه انتخاب شدند که هنوز اعزام ۳رشته از آنها قطعی نیست. مسوولان سازمان تربیت‌بدنی و کمیته ملی المپیک در جلسه ۳ساعته خود که شنبه شب انجام شد، تنها برای اعزام ۲۵تیم به توافق رسیدند. آنها برای موافقت با اعزام یک رشته ورزشی فقط احتمال مدال‌آوری آن رشته را در نظر گرفته‌اند و همیشه به این موضوع اشاره کرده‌اند که «تیم‌هایی به دوحه اعزام می‌شوند که شانس مدال‌آوری آنها زیاد است.» به همین خاطر از بین ۲۵رشته ورزشی منتخب، اعزام ۲۲رشته قطعی است و هنوز ورزشکاران ۳رشته دیگر برای اعزام باید تلاش کنند. علی کفاشیان، دبیرکل کمیته ملی المپیک می‌گوید: «رشته‌های سوارکاری، سپک تاکرا و والیبال ساحلی باید تا اواخر شهریور خودشان را نشان بدهند که ما به مدال‌آوری آنها اطمینان پیدا کنیم. این رشته‌ها باید قابلیت خود را به ما ثابت کنند.»

مسوولان کمیته ملی المپیک گفته بودند غیر از رشته‌هایی که شانس مدال‌آوری آنها زیاد است، تیم‌هایی که در حال پیشرفت هستند نیز اعزام می‌شوند. اما آنها به این وعده خود عمل نکردند و تیم‌هایی مثل پینگ‌پنگ را که در چند ماه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، اعزام نمی‌کنند. علی کفاشیان در این رابطه می‌گوید: «ارزیابی ناظران ما نشان می‌دهد تیم‌هایی که اسامی آنها برای اعزام اعلام نشده هیچ شانسی برای گرفتن مدال نداشتند و باید به آنها فرصت بیشتری بدهیم تا خودشان را به سطح اول تیم‌های آسیایی برسانند.»

از طرفی به ورزش بانوان نیز بها داده نشده و فقط ۶تیم ورزش بانوان اعزام می‌شوند. شطرنج، تیراندازی، کاراته، ووشو، تکواندو و دومیدانی تنها رشته‌هایی هستند که از بین ۲۵رشته انتخابی، احتمال حضور تیم‌های بانوان آنها در دوحه وجود دارد. به گفته کفاشیان، تیم‌های بانوان ایران در مقایسه با تیم‌های بانوان سایر کشورها خیلی ضعیف هستند و عملا هیچ شانسی برای مدال‌آوری ندارند. «اگر ورزشکاران این ۶رشته بتوانند تا اواخر شهریور خودشان را به ما نشان بدهند و ما احساس کنیم جزو سکوهای اول تا ششم قرار می‌گیرند، آنها را اعزام می‌کنیم.»

اسامی رشته‌های ورزشی اعزامی به دوحه به شرح زیر است:

فوتبال، تکواندو، جودو، کشتی، دو و میدانی، پرورش اندام، دوچرخه‌سواری، والیبال، ووشو، کاراته و وزنه‌برداری به عنوان رشته‌های مدال‌آور. بسکتبال، هندبال، شمشیربازی، کبدی، بوکس، شطرنج و واترپلو به عنوان رشته‌هایی که شانس حضور در فینال را دارند. شنا، قایق‌رانی، تیراندازی و ژیمناستیک به عنوان رشته‌های ورزشی گروه سوم و پایه.