ایسناـ‌ سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: «به سرمربی ایرانی تیم‌ملی به اندازه مربیان خارجی وقت می‌دهیم». کیومرث هاشمی افزود: «امیدواریم تیم‌ملی کشورمان با قدرت در برابر سوریه نتیجه بگیرد. وضعیت تیم بسیار خوب است و بازیکنان با آمادگی تمرین می‌کنند. بی‌تردید ما به قلعه‌نویی به اندازه مربیان خارجی برای فعالیت زمان می‌دهیم».

او در مورد شایعه دوپینگ سه ملی‌پوش ایرانی گفت: «به شما قول می‌دهم مشکلی در این مورد وجود ندارد و کمیته دوپینگ طی هفته آینده موضع شفاف خود را در این زمینه اعلام می‌کند».

هاشمی در مورد مشکل دیدارهای تدارکاتی تیم‌ملی نیز گفت: «تیم‌ملی کمی دیر تشکیل شد و به همین دلیل نتوانستیم حریف تدارکاتی مناسبی پیدا کنیم. با تیم‌ملی امارات صحبت کردیم، اما آنها به دلیل برگزاری دیدار دوستانه مقابل یک تیم ترکیه‌ای این پیشنهاد را قبول نکردند و در مورد سایر تیم‌ها نیز هنوز جوابی نگرفته‌ایم».

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد مشکل حضور بازیکنان پرسپولیس در تمرینات تیم‌ملی گفت: «تلاش فدراسیون این است که این مشکل حل شود».

کیومرث هاشمی در مورد شکایت از برانکو به فیفا هم حرف می‌زند: «شکایتی در کار نبوده. ما تنها از برانکو خواستیم به ایران بیاید و تکلیفش را روشن کند. برنامه‌هایی در مورد مسائل کاری و تسویه حساب مالی وجود دارد که باید انجام شود». انتخابات فدراسیون فوتبال هفتم آبان برگزار می‌شود و پس از آن کیومرث هاشمی از سمت سرپرستی این فدراسیون کنار می‌رود.