گروه ورزش‌ـ باشگاه پگاه گیلان نسبت به حضور مهدی واعظی در مسابقه روز پنجم خرداد که بین تیم‌های پیکان و پگاه برگزار شد، اعتراض کرد. این باشگاه نسبت به این معترض است که چرا مهدی واعظی که دوپینگی بودنش از نهم اردیبهشت مشخص شده در بازی روز پنجم خرداد حضور داشته، در حالی که ۶ماه محرومیت او از نهم اردیبهشت شروع شده است. علی احمدی، مسوول روابط‌عمومی پگاه می‌گوید: «مسوولان فدراسیون گفته‌اند محرومیت واعظی از نهم اردیبهشت شروع شده، در حالی که او پنجم خرداد مقابل ما بازی کرد. بازی او مقابل تیم ما غیرقانونی بوده. چون محرومیت واعظی در آن زمان یک خبر محرمانه بود و کسی نمی‌دانست این دروازه‌بان محروم است، پیکانی‌ها از او استفاده کرده‌اند».

تاریخ شروع محرومیت واعظی از ۹اردیبهشت است، اما مسوولان فدراسیون فوتبال، دوپینگی بودن این دروازه‌بان را چند روز بعد از قطعی‌شدن جواب مثبت تست دوپینگ واعظی به باشگاه پیکان اعلام کرده‌اند.

ایسنا، دیروز از قول دکتر شریف، رییس کمیته مبارزه با دوپینگ فدارسیون فوتبال نوشت: «نتیجه آزمایش دوپینگ مهدی واعظی سه چهار روز پس از تاریخ نهم اردیبهشت به اطلاع بازیکن و باشگاه پیکان رسید». اما شریف دیروز در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد حرف دیگری زد، او گفت: «دقیقا یادم نیست در چه تاریخی دوپینگی بودن واعظی را به باشگاه پیکان ابلاغ کردیم. ولی تا آنجا که یادم می‌آید بعد از ابلاغ ما، پیکان از حضور واعظی در تمرینات و مسابقات لیگ جلوگیری کرد». حسین کفعمی، مدیرعامل پیکان نیز دیروز ادعا کرد این باشگاه بلافاصله پس از ابلاغ حکم کمیته مبارزه با دوپینگ، واعظی را در مسابقات و تمرینات خود شرکت نداده است. کفعمی می‌گوید: «براساس نامه محرمانه‌ای که با امضای دبیرکل فدراسیون به پیکان ارجاع شد، بلافاصله در کمتر از یک روز، واعظی را از حضور در تمرینات و بازی‌های تیم منع کردیم و تمام موارد مطرح شده از طرف باشگاه پیکان بی‌اساس است. نامه فدراسیون بعد از بازی با پگاه به باشگاه پیکان ارسال شد و حضور واعظی در این مسابقه منعی نداشته است».

با این وجود اگر ثابت شود نامه فدراسیون قبل از بازی با پگاه به باشگاه پیکان ارسال شده، محرومیت واعظی دو برابر می‌شود. همچنین نتیجه بازی که یک بر یک ثبت شده، ۳-۰ به سود پگاه می‌شود و این تیم به جای پیکان به لیگ برتر صعود می‌کند. عبدالرحمن شاه‌حسینی، رییس کمیته انضباطی در این رابطه می‌گوید: «طبق ماده ۵۴ آیین‌نامه اگر ثابت شود حضور واعظی در بازی با پگاه منع قانونی داشته محرومیت او ۲برابر می‌شود و به یک سال می‌رسد. همچنین نتیجه بازی هم ۳-۰ به سود پگاه اعلام می‌شود».

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به زودی برای رسیدگی به این مشکل تشکیل جلسه می‌دهد.