مجتبی جباری به خاطر بی‌توجهی‌های مسوولان استقلال، با پرسپولیس قرارداد‌ی داخلی امضا کرد که فسخ آن کار راحتی نیست همزمان، امیر قلعه‌نویی مانع ورود ملی‌پوشان پرسپولیس به کمپ تیم‌ ملی شد عکس: مرتضی قدیمی

نتیجه قرارداد جباری با قرمزها

ملی‌پوشان پرسپولیس خط خوردند

گروه ورزش‌ـ ملی‌پوشان پرسپولیس از تیم‌ملی خط خوردند. بالاخره قلعه‌نویی کارش را کرد تا نشان دهد که نظم و انضباط در تیم‌ملی حرف اول را می‌زند. روز گذشته وقتی ۴ملی‌پوش پرسپولیس در کمپ تیم‌ملی حاضر شدند تا خودشان را به امیر قلعه‌نویی معرفی کنند. اما قلعه‌نویی اجازه تمرین را به آنها نداد. او به بازیکنان پرسپولیس گفت: «شما حق شرکت در تمرینات را ندارید. چون قرار نبود دو هفته تاخیر داشته باشید. سرپرست و مدیرعامل پرسپولیس در این باره باید با من صحبت کنند و دلیل تاخیرتان را بگویند. تا وقتی قضیه مشخص نشده حق شرکت در تمرینات را ندارید».

سرمربی تیم‌ملی در حالی ۴ملی‌پوش پرسپولیس را خط زد که یک شب قبل جباری در دفتر باشگاه پرسپولیس قرارداد دو ساله امضا کرده بود. قلعه‌نویی که فصل گذشته سرمربی استقلال بود و حالا هم مدیر فنی این تیم است، از این انتقال ناراحت است. او قبلا در مصاحبه‌های تلویزیونی گفته بود که طبق قانون کارش را دنبال می‌کند و اگر حق با پرسپولیسی‌‌ها باشد می‌توانند هر وقت به تهران برگشتند در تمرینات تیم‌ملی شرکت کنند. اما بعد از ۲۴ساعت سرمربی تیم‌ملی نظرش عوض شد و ملی‌پوشان پرسپولیس را در تمرینات تیم‌ملی راه نداد. نزدیکان باشگاه پرسپولیس معتقدند این تصمیم قلعه‌نویی بی ارتباط با قرارداد جباری با پرسپولیس نیست.

اکبر خان محمدی- دومین خرید مستقیم پرسپولیس از استقلال پریشب انجام شد. مجتبی جباری دومین شکار سرخپوشان از استقلال بود. بازیکن کلیدی فصل گذشته آبی‌ها سه‌شنبه شب در دفتر باشگاه، پرسپولیس حاضر شد و بعد از مذاکره با انصاری‌فرد و خشایار محسنی قراردادی دوساله با این باشگاه امضا کرد.

حضور محسنی در این جلسه به اصرار جباری و برای مطمئن شدن از این موضوع بوده که آری‌هان شخصا او را می‌خواهد نه مسوولان باشگاه. قرارداد او با این باشگاه مشروط بسته شده. در این قرارداد آمده «اگر دوطرف بخواهند قرارداد را فسخ کنند باید مبلغی به عنوان جریمه پرداخت کنند.» مسوولان پرسپولیس با این شرط قراردادشان را محکم کردند تا این بازیکن با تیم دیگری قرارداد نبندد. محمدرضا عبدیایی، معاون باشگاه پرسپولیس دراین‌باره می‌گوید: «جباری سه‌شنبه در باشگاه حاضر شد و طی توافقی که حاصل شد، این بازیکن قرارداد دوساله با پرسپولیس امضا کرد. او برای جدایی‌اش از استقلال تفاهمنامه‌ای با مدیرعامل سابق این باشگاه داشته و قرار است برای گرفتن این تفاهمنامه مبلغی را به حساب‌ هیات فوتبال و باشگاه استقلال واریز کند.»

انصاری‌فرد برای حل این مشکل ۵۰میلیون تومان به جباری داد تا او مشکلی نداشته باشد. حالا این بازیکن می‌خواهد این پول را به حساب باشگاه استقلال واریز کند تا رضایتنامه‌اش را بگیرد. چون هنوز یک‌سال از قرارداد او با استقلالی‌ها مانده. البته این یک‌سال توافقی است و جباری می‌تواند با پرداخت مبلغی، مسوولان استقلال را راضی کند که از این تیم برود. مسوولان این تیم هم برای صدور رضایتنامه‌ ۸۵میلیون تومان می‌خواهند.

جباری مدتی بود با استقلالی‌ها مشکل داشت. این بازیکن ادعا می‌کند استقلالی‌ها با شخصیت‌اش بازی کردند و حرمتش را نگه نداشتند و حتی حرف‌هایش را هم گوش نمی‌کردند. رفتار مسوولان استقلال باعث شده به شخصیت او لطمه بخورد.

به هر حال این مسائل دست به دست هم داد تا جباری به یک‌باره سر از باشگاه پرسپولیس در بیاورد و قرارداد داخلی‌ امضا کند. خود او در این باره می‌گوید: «به خاطر لجاجت با استقلالی‌ها به پرسپولیس نرفتم. در پرسپولیس شرایط پیشرفتم آماده بود و فکر می‌کنم در این تیم به چیز‌هایی که می‌خواهم می‌رسم. پرسپولیس کادر فنی و بازیکنان بزرگی دارد. من هم می‌خواهم با بازی‌های خوب در پرسپولیس به استقلالی‌ها نشان بدهم که چه اشتباه بزرگی کرده‌اند.»

رفتن جباری به پرسپولیس زخم بزرگی به استقلالی‌ها وارد می‌کند. شاید جدایی نیکبخت از استقلال و رفتن انصاریان به جمع آبی‌پوشان در زمانی که تب فوتبال به خاطر بازی‌های جام‌جهانی پایین آمده بود، سروصدای زیادی نکرد. اما جدایی زیدان استقلالی‌ها، هواداران این تیم را وادار به واکنش می‌کند. آنها دیگر نمی‌توانند با این موضوع کنار بیایند. چون جباری را دوست داشتند. جباری هم به آنها علاقه داشت. این بازیکن تا به حال فشارهای زیادی را تحمل کرده است. اما به خاطر هواداران استقلال حرفی نزد و صبر کرد. او از هواداران استقلال انتظار دارد که از دستش ناراحت نباشند. «من می‌خواستم به خاطر هواداران استقلال در این تیم بمانم اما بی‌توجهی مسوولان باعث شد تا از این به بعد به پرسپولیس فکر کنم. هواداران نباید من را مقصر بدانند. چون آنها حتی یک تماس هم با من نداشتند.»

پیوستن جباری به پرسپولیس در حالی است که قراب سخنگوی باشگاه استقلال خبر از مذاکره با هافبک تیمشان می‌دهد. «جباری با پرسپولیسی‌‌ها به توافق نرسیده است. او با ما مذاکره می‌کند و تا چند روز دیگر با استقلال قرارداد می‌بندد». اما جباری حرف‌های سخنگوی استقلال را تکذیب کرده و می‌گوید در جلسه سه‌‌شنبه شب با انصاری‌فرد به توافق کامل رسیده است و قراردادی دوساله با این تیم امضا کرده است. جباری می‌خواهد هفته آینده قراردادش را با پرسپولیس ثبت کند. «دیگر تحمل شنیدن وعده‌های مسوولان استقلال را نداشتم. هفته آینده در هیات فوتبال قراردادم را ثبت می‌کنم».

جباری برای بازی‌کردن مشکل دارد. او تا دی ماه نمی‌تواند بازی کند. چون مصدومیت جباری هنوز خوب نشده این بازیکن بعد از جراحی پایش تا ۷ماه از میادین فوتبال دور شد.

این بازیکن به احتمال فراوان، نیم‌فصل اول را از دست می‌دهد و از نیم‌فصل دوم می‌تواند بازی کند. او در حال حاضر فیزیوتراپی و آب‌درمانی می‌کند تا هر چه زودتر بتواند برای تیمش بازی کند.