فرهاد مجیدی در گزارشی که ارائه کرده گفته است: در این مدت ما در کادر فنی کارهایی انجام دادیم که وظیفه‌مان نبود، اما باید انجام می‌شد تا کارها پیش برود. تصورم این بود که با اعتراض و دعوا چیزی تغییر نمی‌کند و تیم متضرر می‌شود. دولت هم که در حال تغییر بود و در این شرایط سخت راه دیگری وجود نداشت، در غیر این‌صورت همین چند بازیکن جدید هم جذب نمی‌شدند.

مجیدی گفت: از شرایطی که گرفتارش هستیم، راضی نیستم. من نباید این روزها وقتم را بگذارم برای اینکه آقایان چه زمانی آنلاین می‌شوند! تازه وقتی آنلاین هم می‌شوند، جواب نمی‌دهند. الان سه روز است که مدیران باشگاه را پیدا نمی‌کنم. نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد که این قدر آقایان در آرامش هستند!؟ مدیریت به من گفت که از اسپانسر دلجویی کنیم تا به کمک‌مان بیاید. هواداران شاهد هستند که من درباره اسپانسر هم مثبت صحبت کردم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. از همان روزی که مصاحبه کردم، قرار بوده که اسپانسر ۱۰ میلیارد تومان پرداخت کند اما تا الان این کار انجام نشده است.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: کاری می‌کنند که آدم مجبور ‌شود شایعات را باور کند. به من می‌گویند که اسپانسر منتظر نشسته تا تیم نتیجه نگیرد. یا اینکه می‌گویند اسپانسر در حال مذاکره با مربیان داخلی است! فصل قبل هم در ۱۲ بازی، ۱۰ برد به دست آوردیم اما اسپانسر پاداشی به تیم نداد. آنها از زمانی که من آمدم فقط ۱۰ درصد به بازیکنان پرداختی داشتند و این پرداختی آخر هم هیات مدیره باشگاه از طریق همراه اول انجام داد، ولی دیگران به نام خود زدند. خب با این وضعیت آیا منتظر هستند تا تیم ببازد؟ اگر با من مشکل دارند، چرا واضح و شفاف نمی‌گویند؟ گناه هواداران چیست؟

سرمربی استقلال افزود: بازیکنان جدید و تمدیدی روی حساب حرف من و قولی که به آنها دادم، بدون دریافت هیچ پیش‌پرداختی قراردادشان را امضا کردند. قرار بود در هفته‌ای که گذشت باشگاه به آنها پرداختی داشته باشد، اما هیچ اقدامی انجام نشده و کاری کردند که شرمنده بازیکنان بشوم. باشگاه درباره ترانسفر پول فروش مهدی قائدی هم گفته است که هنوز پول نرسیده است.

او ادامه داد: در این وضعیت ما به جذب چند بازیکن خارجی نیاز داشتیم. قرار بود شیمبا را جذب کنیم و هیات مدیره به من قول کتبی داده بود که حدود ۸۰۰ هزار دلار از پول فروش قائدی را هزینه طلب‌های فصل گذشته و پیش‌پرداخت‌های فصل جدید می‌کند و علاوه بر آن یک تا دو بازیکن خارجی جدید هم جذب می‌کند. ما با چند بازیکن باکیفیت خارجی در خطوط جلو مذاکره کردیم، اما برای جذب آنها به پول نیاز داشتیم و در مهم‌ترین زمان، کمک مالی لازم از طرف باشگاه و اسپانسر انجام نشده است و فقط دو روز از مهلت ارسال نهایی لیست برای بازی با الهلال باقی‌مانده و دیگر تقریبا فرصتی نداریم.

مجیدی خاطرنشان کرد: قرار بود تا قبل از رسیدن پول قائدی، با کمک ۱۰ میلیاردی اسپانسر بازیکن خارجی بگیریم اما باشگاه می‌گوید هنوز این پول را از طرف اسپانسر دریافت نکرده است. با این وضعیت باید بدون بازیکن خارجی به مصاف الهلالی برویم که همه از کیفیت و مبلغ بازیکنان جدید آنها باخبر هستند. به هر حال بخش مهمی از نقل و انتقالات استقلال به بعد از بازی با الهلال موکول می‌شود و کاری کردند که راه دیگری نداشته باشیم.

او در ادامه گفت: ما باید ۱۰ روز دیگر به مصاف الهلال برویم. آنها بازیکن چند میلیون دلاری خریدند، اما ما اینجا پول تغذیه برای پذیرایی از تیم امیدمان جهت بازی دوستانه نداریم. پول تست کرونا هم نداریم. سرپرست تیم هم می‌گوید مگر قرار است از جیبش هزینه کند و باشگاه به او پول نداده است! هزینه اجاره زمین مناسب در تهران بالاست و باشگاه پول ندارد. زمین‌های پیشنهادی را هم دیدیم اما کیفیت لازم را نداشت و زمین انقلاب هم مناسب نیست و بازیکنان خیلی ناراضی هستند.

سرمربی استقلال گفت هر کاری که بگویید انجام دادم تا شرایط تغییر کند. اعتراض کردم. مصاحبه کردم، تعامل کردم. با دوستی و مهربانی پیش رفتم. با اقتدار و قاطعیت پیش رفتم اما هیچ فایده‌ای نداشته است. نمی‌دانم که دیگر چه باید بگویم. اینجا نه کسی می‌رود، نه کسی استعفا می‌دهد و نه کسی نگران است.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند