p32- (6) copy

دانیال داوری: بعد از کنار گذاشته‌شدن مهدی رحمتی در خلال مرحله انتخابی جام‌جهانی 2014 برزیل، تردیدی باقی نمانده بود که این دروازه‌بان ایرانی‌الاصل در برزیل از دروازه تیم کشورمان حفاظت خواهد کرد. دانیال در آن مقطع در بوندس‌لیگا دروازه‌بان اصلی اینتراخت برانشویگ بود، اما او در مسابقات تدارکاتی پیش از جام‌جهانی متزلزل ظاهر شد؛ تا جایی‌که کادرفنی تصمیم گرفت به علیرضا حقیقی به‌عنوان گلر اصلی میدان بدهد. بعد از جام‌جهانی هم سیر نزولی داوری در مسابقات باشگاهی آغاز شد؛ به‌طوری‌‌که این دروازه‌بان 33 ساله در حال‌حاضر گلر تیم «روت‌وایس اسن» در دسته سوم فوتبال آلمان است. اگر دانیال همان چیزی از آب در می‌آمد که انتظار می‌رفت، محشر می‌شد، اما هزار افسوس.

 

p32- (3) copy

مهرداد پولادی: به‌عنوان یک بازیکن دوپسته که قابلیت حضور در دفاع چپ و هافبک دفاعی را داشت، یکی از برترین‌های آن زمان فوتبال ایران به‌شمار می‌رفت. او واقعا استعداد خوبی داشت و هنوز خاطره عبورش از لیونل مسی در یک صحنه از بازی ایران و آرژانتین در ذهن هواداران زنده است. با این حال پولادی گرفتار سونامی کارت‌های معافیت جعلی شد. در حالی‌که به مرور زمان مشکل همه بازیکنان آن فهرست حل شد، ترس بیهوده مهرداد باعث شد او بعد از جام‌ملت‌های آسیا در سال 2015 به ایران برنگردد. فوتبال ملی این بازیکنی به همین سادگی تمام شد و او به خودش هم ضربه بدی زد. مهرداد در حال‌حاضر در 35 سالگی در «المعیذر» توپ می‌زند؛ تیمی در دسته دوم لیگ قطر.

 

p32- (5) copy

استیون بیت‌آشور: قصه او هم خیلی زود و در اوج جوانی برای تیم‌ملی به پایان رسید. به‌نظر می‌رسید بیت‌آشور یکی دیگر از بازیکنان موسوم به دورگه تیم‌ملی باشد که به موفقیت‌های بزرگ برسد و سال‌ها سمت راست خط دفاعی تیم ملی را بیمه کند، اما این مدافع  هرگز به اندازه کافی در این تیم ندرخشید. داستان استیون درحالی فقط با 6بازی ملی به پایان رسید که برخی عقیده دارند دشواری‌های هر نوبت دعوت از این بازیکن به تیم‌ملی هم در این مساله بی‌تاثیر نبود. او در آمریکا سکونت داشت و رفت و برگشتش برای هر اردو کار سختی به‌نظر می‌رسید. بیت‌آشور در حال‌حاضر 34 ساله است و در تیم «کلرادو رپیدز» در لیگ آمریکا توپ می‌زند.

 

p32- (2) copy

 احمد آل‌نعمه: این بازیکن هم سرنوشت غریبی داشت. او یک دفاع وسط خوب با شوت‌های سرکش و کشنده بود و به‌نظر می‌رسید سال‌ها در اوج خواهد ماند. آل‌نعمه بعد از جام‌جهانی برزیل با قراردادی یک‌میلیارد و 400 میلیون تومانی به تراکتور پیوست و در تابستان 93 از سوی سازمان لیگ به‌عنوان گران‌ترین بازیکن لیگ چهاردهم معرفی شد، اما یک فصل بسیار ناموفق را عمدتا روی نیمکت گذراند و فصل بعد راهی فولاد شد. آل‌نعمه آنجا هم یک نیم‌فصل روی نیمکت نشست و مازاد اعلام شد تا روزهای بدش همچنان ادامه داشته باشد. پدیده مشهد، نفت تهران و استقلال‌خوزستان آخرین تیم‌های آل‌نعمه بودند که البته این آخری در لیگ یک بود. آل‌نعمه درحال‌حاضر 38 ساله است.

 

p32- (4) copy

  رضا حقیقی: چه کسی باور می‌کند رضا حقیقی، سال‌ها بعد از محو شدن از فوتبال ایران همین امروز فقط 32 سال داشته باشد؟ او همین حالا می‌توانست بهترین هافبک دفاعی لیگ برتر باشد و برای خودش در میانه میدان آقایی کند، اما معلوم نیست چه بر سر این بازیکن آمد که ناگهان به نقطه صفر افول کرد. او لیگ دوازدهم و سیزدهم دوران خوبی در پرسپولیس داشت و در جام‌جهانی برابر آرژانتین هم به میدان رفت، اما پله‌پله پایین آمد و کاملا از دور کنار رفت. آخرین خبر از حقیقی مربوط به چهار سال پیش بود که او در لیگ یک به عضویت شهرداری‌ماهشهر درآمد و قرار بود علیرضا مرزبان، سرمربی وقت این تیم حقیقی را از آنجا به تیم‌ملی برگرداند، اما حتی پیش از پایان فصل از این تیم کنار گذاشته شد.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند