با این همه اما صدرنشین فوتبال ایران در پایان سال ۹۹ یکی از دو تیم پرسپولیس یا سپاهان خواهد بود. هر دو تیم ۳۴ امتیازی هستند و امروز هجدهمین بازی فصل‌شان را پشت‌سر خواهند گذاشت. پرسپولیس فقط به‌خاطر یک تفاضل گل بهتر نسبت به سپاهان روی پله اول باقی مانده و برای ورود به سال ۱۴۰۰ به‌عنوان صدرنشین، لازم است امروز برنده باشد. سرخ‌ها که روی کاغذ کار نسبتا راحت‌تری در پیش دارند باید به مصاف نفت مسجدسلیمان بروند، سپاهان نویدکیا اما در یک رقابت سنگین و مهیج رودرروی تراکتور قرار خواهد گرفت.

پرسپولیس درحالی از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی میزبان نفت مسجدسلیمان است که نوار پیروزی‌های تیم یحیی گل‌محمدی هفته گذشته برابر دیگر تیم خوزستانی لیگ یعنی صنعت نفت آبادان پاره شد. پرسپولیس در آبادان نمایش قابل دفاعی ارائه نداد و نهایتا با نتیجه مساوی بدون گل متوقف شد. سرخپوشان قهرمان چهار دوره اخیر مسابقات لیگ برتر هستند و به همین دلیل امسال هم بخت نخست قهرمانی به شمار می‌روند، اما اعضای باشگاه می‌‎دانند که شرایط در فصل جاری سخت‌تر شده، چراکه سپاهان هم به‌طور جدی و پیگیر، با این تیم در رقابت است. پس در چنین کورسی، چاره‌ای جز کسب پیروزی برابر تیم‌های میانه جدول، مخصوصا در مسابقات خانگی وجود ندارد. پرسپولیس اگر قهرمانی می‌خواهد باید حریفی مثل نفت مسجد سلیمان را ببرد، مخصوصا که این تیم در زمستان به شکلی ناعادلانه مجتبی حسینی، سرمربی‌اش را از دست داد. درحال‌حاضر هدایت نفت بر عهده داریوش یزدی است و این تیم هیچ‌کدام از شش بازی آخرش را با پیروزی پشت‌سر نگذاشته است. نماینده مسجدسلیمان با ۲۰ امتیاز روی پله دوازدهم جدول قرار دارد و طبیعتا امروز هم از کسب یک امتیاز راضی خواهد بود. پرسپولیس هم قادر است از خریدهای جدیدش استفاده کند. این تیم در بازی حذفی با مس نوین کرمان از مهدی ترابی و شهریار مغانلو رونمایی کرد؛ بازیکنانی که حتما زهر خط حمله را افزایش خواهند داد.

در اصفهان اما سپاهان نویدکیا کار سختی برای کسب سه امتیاز برابر تراکتور دارد. بازگشت رسول خطیبی، تیم تبریزی را جان‌سخت‌تر از قبل کرده است. تراکتور درحال‌حاضر با ۲۶ امتیاز روی پله پنجم جدول رده‌بندی قرار دارد و خوب می‌داند که با کسب سه امتیاز این بازی، می‌تواند به کورس قهرمانی برگردد. این دیدار اما تقابل دو تن از گلزنان برتر لیگ بیستم هم است؛ جایی که سجاد شهباززاده، یکه‌تاز جدول گلزنان با ۱۵ گل رودرروی محمد عباس‌زاده ۹ گله قرار می‌گیرد. این بازی از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه نقش جهان آغاز می‌شود. چنان‌که گفتیم امروز دو بازی دیگر هم داریم که طی آنها از ساعت ۱۵ مس رفسنجان برابر آلومینیوم اراک قرار می‌گیرد و از ساعت ۱۶:۳۰ صنعت نفت آبادان میزبان شهرخودرو خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند