* بوژیدار رادوشوویچ: به‌نظر می‌رسد آخرین بازمانده دار و دسته کروات‌ها در پرسپولیس به پایان دوران حضورش در این تیم نزدیک شده است. رادوشوویچ چهار سال در پرسپولیس توپ زد و اگرچه به‌نظر می‌رسید بعد از جدایی علیرضا بیرانوند به گلر اول تیم تبدیل شود، اما حضور حامد لک برنامه‌های او را به هم ریخت. طی چند هفته اخیر شایعه جدایی رادو به‌شدت قوت گرفته و خودش هم این احتمال را رد نکرده است. قرارداد او دلاری است و جای تعجب ندارد اگر باشگاه با فسخ توافقی قرارداد، برای نیم‌فصل دوم یک دروازه‌بان ایرانی با قرارداد ریالی جذب کند.

* امید عالیشاه: در تیم برانکو نیمکت‌نشین بود، در تیم کالدرون نیمکت‌نشین بود و در تیم یحیی گل‌محمدی هم نیمکت‌نشین است. در روزهایی که عبارت «دست خالی» به کلیدواژه هواداران سرمربی پرسپولیس تبدیل شده، باز عالیشاه به ندرت در ترکیب اصلی این تیم جا می‌گیرد. همزمان زمزمه‌هایی در مورد عدم اعتقاد یحیی به این بازیکن به گوش می‌رسد. از سوی دیگر فراموش نکنیم مهدی ترابی هم در همین پست در آستانه بازگشت به جمع سرخپوشان قرار دارد، بنابراین بعید نیست عالیشاه را نیم‌فصل دوم در تیم دیگری ببینیم.

* آرمان رمضانی: یکی از عجیب‌ترین خریدهای این سالیان پرسپولیس که هر چه بیشتر به او فرصت دادند، کمتر خودش را نشان داد. آرمان رمضانی با آمار ضعیف گلزنی در سایپا جذب شد، اما در پرسپولیس حتی به‌عنوان مهاجم مکمل هم چیزی برای عرضه نداشت. در شرایطی که تشتت در اردوگاه سرخ‌ها موج می‌زند، یکی از معدود محورهای وحدت فقط بر سر ناکارآمدی رمضانی است. او برای بقا در فهرست تیم دو راه بیشتر ندارد؛ یا در هفته‌های باقی‌مانده از نیم‌فصل خودی نشان بدهد یا پرسپولیس در زمستان موفق به جذب مهاجم نشود.

* حسین حسینی: عین وضعیت رادوشوویچ در پرسپولیس را حسینی در استقلال دارد. او در لیگ نوزدهم فصل ناامیدکننده‌ای داشت و در نتیجه رشید مظاهری جذب شد. عملکرد رشید هم آنقدر در طول این هفته‌ها خوب بوده که اصلا کسی یاد حسینی نیفتد. شاید اگر این بازیکن پیش از شروع فصل جدید پیشنهاد خوب داشت جدا می‌شد، اما چنین پیشنهادی نرسید. برای خود او هم خوب نیست بیش از این از میادین دور باشد، بنابراین ممکن است زمستان به تیمی برود که در آن بازی کند. احتمال معاوضه حسینی با یک بازیکن هم دور از ذهن نیست. به‌نظر می‌رسد گل بدی که حسینی در بازی با نفت مسجدسلیمان خورد، روند خروج او از تیم را تسریع کرده باشد.

* سیاوش یزدانی: آبی‌ها در پست مدافع میانی ضعف دارند، اما حتی در چنین شرایطی هم یزدانی نتوانسته خودش را در برنامه‌های محمود فکری بگنجاند. سیاوش یزدانی در این فصل هرگز انتخاب اول یا حتی دوم و سوم کادرفنی برای پست مدافع میانی نبوده و تنها راه استفاده از او اجبار مطلق بوده است؛ مثل اتفاقی که در مسجدسلیمان رخ داد. این بازیکن زیاد مصدوم می‌شود و حواشی دیگری هم دارد. سخت است که تصور کنیم یزدانی نیم‌فصل دوم هم در فهرست استقلال باقی بماند.

* فرشید باقری: بسیاری از او به‌عنوان اولین خروجی قطعی باشگاه در زمستان نام می‌برند. فرشید باقری که عمدتا نیمکت‌نشین بوده، هم در بحث فنی متزلزل ظاهر شده و هم در زمینه اخلاقی و رفتاری نمره قبولی نگرفته است. او همین حالا از سوی محمود فکری در اختیار باشگاه قرار گرفته و به‌نظر می‌رسد به‌زودی باید تیم بعدی‌اش را معرفی کند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند