چند روز بعد اما نوبت به محمد دانشگر رسید که عینا قاب مشابهی بیافریند. مدافع پرحاشیه استقلال که در یکی، دو سال اخیر انواع و اقسام تنش‌ها را داشته، بعد از سوت پایان نیمه اول بازی با سایپا به داور اعتراض کرد، کارت زرد گرفت و همچنان به جنجال‌آفرینی‌اش ادامه داد. یاسر همرنگ که برای اولین بار قضاوت بازی استقلال را در این فصل بر عهده داشت، تصمیم قطعی‌اش را برای اخراج دانشگر گرفت، اما درست زمانی که قصد داشت کارت قرمز را از جیبش بیرون بیاورد، نیمکت‌نشینان استقلال دور او ریختند و به زحمت منصرفش کردند. اینجا هم حنیف عمران‌زاده، یکی از دستیاران محمود فکری به سبک کریم باقری اقدام به تادیب دانشگر کرد.

قاب سوم اما در همان روز شنبه، ساعاتی پیش از غائله ورزشگاه آزادی در سیرجان خلق شد؛ جایی که در پایان بازی گل‌گهر و تراکتور، سعید مهری از تیم تبریزی با آرمین سهرابیان از گل‌گهر درگیر شد و صحنه‌های عجیبی را رقم زدند. هر دو بازیکن فعلا با دستور موقت کمیته انضباطی از همراهی تیم‌های‌شان محروم هستند و روشن نیست که جریمه قطعی‌شان چه خواهد بود و چه زمانی می‌توانند به میادین برگردند.

این همه تنش و دعوا و جنجال فقط در چند روز؛ واقعا اینجا چه خبر است؟ لیونل مسی در دقیقه ۱۲۰ بازی سوپرکاپ اسپانیا یک خطای ساده کرد، کارت قرمز گرفت و کمیته انضباطی هم دو جلسه محرومیت برای او در نظر گرفت. این تازه مجازات یکی از خوش‌سابقه‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان است؛ کسی که ۱۷ سال بعد از درخشش در بارسا، برای اولین بار کارت قرمز گرفت. اگر در ایران هم به همین شکل شاهد اجرای دقیق و سختگیرانه قوانین بودیم، بازیکنانی که در همین مطلب برشمردیم چند جلسه باید محروم می‌شدند؟ اگر مداخله بهنگام و البته نه‌چندان حرفه‌ای کریم باقری و حنیف عمران‌زاده نبود و کنعانی و دانشگر کارت قرمز می‌گرفتند، آیا پرسپولیس و استقلال آسیب نمی‌دیدند؟ چرا باید بازیکنانی که قرارداد میلیاردی دارند، با چنین رفتارهای آماتوری باعث تحمیل هزینه به تیم‌های‌شان شوند؟ بازیکن پول می‌گیرد که در خدمت باشگاه باشد، نه اینکه برای تیم دردسر درست کند؟ همه بازیکنان سرنشین قایق تیم هستند و این‌طور نیست که یک نفر بتواند فقط زیر پای خودش را سوراخ کند. زمانی سوشا مکانی در آخرین بازی لیگ چهاردهم سرمست از پیروزی برابر استقلال دعوای الکی راه انداخت، سه بازی اول لیگ پانزدهم را به‌دلیل محرومیت از دست داد و پرسپولیس بدون گلر اصلی با دریافت ۸ گل در همان سه بازی فقط به‌خاطر تفاضل گل قهرمانی لیگ پانزدهم را از دست داد. به همین سادگی، معرکه گرفتن میلیاردرها به ضرر باشگاه تمام می‌شود. چرا عبرت نمی‌گیریم؟

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند