* گادوین منشا: ضد خارجی‌ترین مربی تاریخ فوتبال ایران حالا با درخشش خیره‌کننده یک مهاجم نیجریه‌ای به تخت پادشاهی بازگشته است. گادوین منشا در سیستم امیر قلعه‌نویی طوری احیا شده که بهترین فصل فوتبالی‌اش را در گل‌گهر پشت سر می‌گذارد. تیم‌های امیر معمولا هجومی بازی می‌کنند و گویا همین مساله فرصتی مناسب برای منشا ساخته تا استعدادش را نشان بدهد. بازیکنی که در پرسپولیس افت کرد و در استقلال نابود شد، فعلا طی ۹ بازی ۹ گل برای تیم سیرجانی به ثمر رسانده است.

*سجاد شهباززاده: درحالی‌که سجاد شهباززاده سومین فصل حضورش در سپاهان را پشت سر می‌گذارد و در شرایطی که طی دو فصل قبلی کلا 8 گل برای تیم اصفهانی زده بود، امسال در 9 بازی به عدد 8 گل رسیده است. همین آمار به خوبی نشان می‌دهد بازیکنی که حتی در مقطعی نیمکت‌نشین شده بود، چطور به ستاره خط حمله سپاهان تبدیل شده و حتی کی‌روش استنلی را هم تحت‌الشعاع قرار داده است.

* سروش رفیعی: دیگر بازیکنی که در سپاهان احیا شده و به شرایط مطلوب رسیده، سروش رفیعی است. نمایش‌های این فصل او در خط میانی سپاهان تنه به بازی‌های خوب سروش در تراکتور می‌زند. رفیعی تا اینجا در 9 بازی 3 پاس گل داده و این درحالی است که در یک مسابقه هم محروم بوده. سروش بعد از جدایی اولش از پرسپولیس و حضور در لیگ قطر به شدت افت کرد، طوری که در بازگشت به این تیم در لیست مازاد سرخپوشان قرار گرفت. او در شهرخودرو هم خیلی نظر یحیی گل‌محمدی را جلب نکرد و در شرایطی که امکان حضور در پرسپولیس را داشت، از این بازیکن دعوت به عمل نیامد. رفیعی اما در سپاهان به دنبال اعاده اعتبار فنی‌اش است.

* حامد لک: لک البته هرگز دروازه‌بان بدی نبوده، اما به هر حال فراز و فرودهای زیادی داشته است. ماشین‌سازی درحالی فصل گذشته 40 گل دریافت کرد که لک سنگربان اول این تیم بود. هنوز هم در اینترنت به راحتی می‌توانید ویدئوهای عجیبی از اشتباهات سالیان گذشته حامد را پیدا کنید. از بازیکنی حرف می‌زنیم که طی دوران حضورش در تراکتور، رسول خطیبی به دلیل اشتباهات پرشمار، او را برای ادامه گذران خدمت سربازی به پادگان معرفی کرد! با این حال لک پرسپولیس خیلی فرق دارد. حامد در 14 بازی لیگی و آسیایی پرسپولیس، فقط 4 گل دریافت کرده است؛ دو پنالتی و دو تا هم برابر نساجی و ذوب‌آهن.

* فرشاد احمدزاده: او هم امسال جزو خوب‌های فولاد بوده است. احمدزاده که نقش مهمی در حرکات هجومی تیم نکونام دارد، دو گل باارزش هم به ثمر رسانده؛ یکی برابر استقلال و دیگری مقابل سایپا. گل او برابر سایپا که با یک حرکت در عرض و ضربه فنی محکم همراه شد، واقعا تماشایی بود. فرشاد بین دو نیم‌فصل لیگ پارسال در لیست مازاد پرسپولیس قرار گرفت و حالا در فولاد با عطش و انگیزه دنبال اثبات دوباره شایستگی‌هایش است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند