* به احتمال فراوان پرسپولیس به‌زودی به‌خاطر دیرکرد در پرداخت طلب برانکو با محرومیت مواجه خواهد شد. برانکو در هیچ زمانی به اندازه دوران مدیریت انصاری‌فرد آماده سازش با پرسپولیس نبود. او بارها به باشگاه ایرانی چراغ سبز نشان داد و حتی پای میز مذاکره هم آمد، اما تیم مدیریتی وقت فرصت را سوزاند. حالا پرسپولیس باید هر چه زودتر اصل و فرع طلب برانکو را در کنار تمام جرایم اضافی بپردازد، وگرنه محرومیت نقل‌وانتقالاتی به‌طور خودکار اعمال خواهد شد.

* استوکس و اوساگونا دو یادگار دیگر دوران مدیریت انصاری‌فرد هستند. اوساگونا همین اواخر با نمایش فاجعه‌بار در دربی تهران همه را یاد قرارداد ۱۵۰ هزار دلاری بیهوده‌اش با باشگاه انداخت و سپس استوکس در گفت‌وگو با یک رسانه در کشورش، قاطعانه گفت بقیه پولش را هم از پرسپولیس خواهد گرفت. مهاجم ایرلندی در ازای دریافت ۱۵۰ هزار دلار، کمتر از ۹۰ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد و امروز پس از پیوستن به تیمی دیگر، از پیروزی قضایی‌اش بر باشگاه ایرانی اطمینان دارد.

* نفس حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس جای بحث دارد، چراکه باشگاه در آن زمان مربی موفقی داشت. گفته می‌شود رقم تعهدشده برای رضایتنامه گل‌محمدی ۶ میلیارد تومان و دستمزد خود او برای نیم‌فصل، حدود ۳ میلیارد تومان بوده است. این ارقام همین‌طوری هم حیرت‌انگیز هستند، اما ظاهرا حتی فرم عقد قرارداد با گل‌محمدی هم اشکالات جدی داشته است. طبق اعلام رسول‌پناه، این قرارداد برای بررسی در اختیار سازمان بازرسی است.

* غم‌انگیزترین وجه ماجرا این است که یحیی گل‌محمدی صرفا به‌خاطر محقق کردن شعار «کادر تمام پرسپولیسی» به نیمکت سرخپوشان منتقل شد، اما این مساله هزینه استفاده از گابریل کالدرون را سبک نکرد. در حقیقت مربی آرژانتینی به‌خاطر اینکه فقط یک بازی از نیم‌فصل دوم را هم روی نیمکت پرسپولیس بوده، الان باید کل قراردادش را بگیرد، آن هم در حالی‌که تیم از خدماتش استفاده نکرد و برای بازه زمانی مشابه، مبلغ هنگفت دیگری به یحیی گل‌محمدی و شهرخودرو پرداخت. خبر بد این است که شکایت کالدرون هم در راه است.  

* علیرضا بیرانوند در چانه‌زنی با مدیریت پیشین باشگاه توانست یک میلیارد تومان به رقم پایه آخرین قراردادش اضافه کند. حالا همین حاتم‌بخشی بی‌دلیل اسباب زحمت شده و بین مدیران فعلی و گلر جدا شده، اختلاف شدید به‌وجود آورده است.

* و البته سیاست‌های خاص انصاری‌فرد، مخصوصا در مورد عزل سرمربی موفق، باعث ایجاد شکاف بین هواداران یکدست پرسپولیس شد؛ شکافی که حالا گاهی خودش را با انتقادهای گسترده از یحیی گل‌محمدی نشان می‌دهد. همه این اتفاقات می‌توانست رخ ندهد، اگر...

 

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند