* یحیی گل‌محمدی در لیگ دوازدهم سرمربی صبای قم بود و با این تیم نتایج خوبی به‌دست می‌آورد. با وجود این، اواخر نیم‌فصل اول به بهانه قلب‌درد از صبا جدا شد تا چند روز بعد دستیار مانوئل ژوزه در پرسپولیس شود. ژوزه را بین دو نیم‌فصل بیرون کردند، یحیی سرمربی شد و پایان فصل، بعد از تراژدی باخت به سپاهان در فینال جام‌حذفی و خداحافظی تلخ مهدوی‌کیا از پرسپولیس کنار رفت.

 

* گل‌محمدی بعد از خروج از پرسپولیس، در نفت تهران و ذوب‌آهن نتایج خوبی گرفت؛ بنابراین همه انتظار داشتند او راهی یک تیم بزرگ دیگر شود، اما یحیی ناگهان مغلوب پیشنهاد وسوسه‌انگیز اکسین شد و سر از لیگ یک درآورد. او چند ماه بعد به دلیل کسب نتایج ضعیف از این تیم اخراج شد.

* یحیی ۱۳ سال سرمربیگری کرده و در این مدت فقط هدایت دو تیم بسیار پرهوادار را بر عهده داشته؛ یکی پرسپولیس و دیگری تراکتور. او لیگ هفدهم همزمان با بسته شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی تراکتور هدایت این تیم را پذیرفت، اما نتایجش خوب نبود و پس از چندی با فشار هواداران اخراج شد. برخی عقیده دارند مدل کاری گل‌محمدی بیشتر به درد تیم‌های متوسط و کم‌فشار می‌خورد.

* این مربی امسال در شرایطی از آغاز نیم‌فصل دوم هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت که نیم‌فصل اول سرمربی شهرخودرو بود و نتایج بدی هم با این تیم کسب نکرد. با این حال یحیی برای دومین بار در عمرش هدایت یک تیم را در میانه‌ راه رها کرد تا به نیمکت پرسپولیس برسد. او در اولین جلسه تمرینی با سرخپوشان، ناخواسته افشا کرد از ۱۰ روز قبل، یعنی زمانی که هنوز کالدرون سرمربی پرسپولیس به شمار می‌آمد، سفارش خرید اوساگونا را به مدیران این تیم داده بود!

* حتی مجادله با مدیران هم بخشی از سنت همیشگی گل‌محمدی است. او نیم‌فصل اول همین امسال حداقل دو نوبت به مالک شهرخودرو حمله علنی کرد و از جمله به گلایه از برخی افراد «نانجیب» اطراف حمیداوی پرداخت. یحیی که درحال‌حاضر مرتبا به مدیران پرسپولیس یورش می‌برد، طی دوران حضور در ذوب‌آهن هم مناقشات علنی و دور از انتظاری با سعید آذری، مدیرعامل وقت این باشگاه داشت. درگیری طرفین حتی به اینستاگرام هم کشید؛ جایی که آذری برای محکوم کردن سرمربی تیمش فاش کرد یحیی، داریوش شجاعیان و رامین رضاییان را از نظر فنی رد کرده بود، درحالی‌که هر دو بعدا به بازیکنان مهمی تبدیل شدند. با این اوصاف، قبول کنید که اتخاذ هیچ تصمیمی در هیچ زمینه‌ای و در هیچ شرایطی از یحیی بعید نیست!

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند