شاید مربیان سنتی‌تر در این شرایط کمی مدارا کنند تا بازی‌های حساس بگذرد و بعد در پایان فصل تصمیم مقتضی را در مورد لیست مازاد بگیرند، اما مجیدی تمایل دارد اقتدارش را به رخ بکشد. جامعه هواداری فوتبال ایران طی سال‌های گذشته طعم شیرین مبارزه با بازیکن‌سالاری را در سبک کاری مربیانی همچون کی‌روش و برانکو چشیده است و حالا فرهاد هم دلش می‌خواهد در همین مسیر گام بردارد. او چه در مقطع پایانی فصل گذشته که به‌عنوان سرمربی موقت به کار مشغول شد و چه در نیم‌فصل دوم امسال که به‌عنوان سرمربی قطعی به تیم آمد، تمام تلاشش را برای تثبیت نظم در استقلال انجام داده است. چند نمونه از برخوردهای انضباطی مجیدی در این مدت را بخوانید:

* فصل گذشته گادوین منشا پس از اینکه متوجه شد در ترکیب اصلی استقلال برای بازی با شهرخودرو مشهد جایی ندارد، اعتراضش را به وینفرد شفر علنی کرد و به همین دلیل از لیست ۱۸ نفره خط خورد. استقلال آن بازی را باخت، شفر برکنار شد و مجیدی آمد. فرهاد اما موضوع را فراموش نکرد و در اولین جلسه تمرینی، منشا را کنار گذاشت.

* عین اتفاق گادوین منشا، کمی بعد برای طارق همام رخ داد. هافبک عراقی که کیفیت بدی هم نداشت، به عدم حضورش در ترکیب اصلی بازی با الدحیل معترض شد و حتی ورزشگاه را ترک کرد. مجیدی هم در نشست خبری بعد از بازی گفت طارق دیگر جایی دراستقلال نخواهد داشت؛ اتفاقی که رخ داد و قرارداد همام فسخ شد.

* فصل گذشته به تناوب از مهدی رحمتی و حسین حسینی در ترکیب اصلی استقلال استفاده می‌شد. زمانی که شفر رفت و مجیدی سرمربی موقت شد، حسینی فیکس بود. شاید رحمتی از دوست قدیمی‌اش انتظار داشت معادله را عوض کند و او را به ترکیب برگرداند، اما مجیدی این کار را نکرد. رحمتی هم بعد از بازی با الدحیل در اولین جلسه تمرینی تیم حضور نیافت تا به خواست فرهاد مجیدی، خبر تنبیه و توبیخ او روی سایت رسمی باشگاه قرار بگیرد. رحمتی بعد از پایان فصل به شهرخودرو پیوست.

* محمد دانشگر امسال در دو مقطع خون مجیدی را به جوش آورد؛ بار اول به‌خاطر درگیری و ترک تمرین و بار دوم هم به‌خاطر پست اینستاگرامی عجیبش پس از بازی با پیکان. مدافع استقلال در این پست تهدید به جدایی کرد و فرهاد ساعتی بعد دستور اخراج قطعی و همیشگی او را صادر کرد.

* تا این لحظه فرشید باقری آخرین قربانی مبارزه با بازیکن‌سالاری از سوی فرهاد مجیدی است. باقری که گویا یکی از دستیاران مجیدی را عامل نیمکت‌نشینی‌هایش می‌داند، پس از بازی با پیکان به مشاجره با او پرداخت و فرهاد هم یک روز بعد وقتی از داستان مطلع شد، فرشید را تا اطلاع بعدی کنار گذاشت. مجیدی امیدوار است با کسب نتایج مطلوب در مسابقات پیش رو، حضورش روی نیمکت استقلال را برای لیگ بیستم قطعی کند. اگر این اتفاق رخ بدهد، با رویه‌ای که او این هفته‌ها در پیش گرفته و به اصطلاح میخش را کوبیده، بعید است دیگر بازیکنی به این راحتی اجازه نافرمانی به خودش بدهد.

 

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند