مثلا مدتی پیش در رشته کشتی آزاد به‌دلیل ماجرای معروف «باید ببازی» که خطاب به علیرضا کریمی از سوی مربی خود اعلام شد این ورزشکار با محرومیت شش ماهه از سوی مراجع بین‌المللی مواجه شد. یا اینکه ورزش جودو کشورمان به‌دلیل عدم تقابل سعید ملایی ملی‌پوش سابق کشورمان با حریفی از رژیم صهیونیستی هنوز هم در تعلیق به سر می‌برد. حالا رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرده که قرار بر این بوده که کل ورزش ایران تعلیق شود، اما مسوولان ورزش ایران برای دورشدن از این فاجعه به این نهاد تضمین کتبی داده‌اند.

«ایسنا» به نقل از insidethegames نوشت توماس باخ گفته: «کمیته بین‌المللی المپیک، ورزش ایران را محروم نکرده چون کمیته ملی المپیک ایران نامه کتبی داده که سیاست‌های تبعیض‌گونه را در رقابت‌های ورزشی پایان خواهد داد. این نامه  را مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران امضا کرده‌اند. ما از فدراسیون جهانی جودو درخواست کردیم تا بیشتر درباره این موضوع با ما مکاتبه کند تا مشخص شود چه اتفاقاتی رخ داده و آیا کمیته ملی المپیک ایران در آن نقش داشته است یا خیر؟ ما این درخواست را به فدراسیون جهانی جودو ارسال کرده‌ایم و آنها در این لحظه درباره چگونگی اقدام و اینکه آیا این اطمینان و شواهد و مدارک کافی است یا آیا به شواهد بیشتری احتیاج دارند بحث می‌کنند. این در همکاری نزدیک با کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی جودو اتفاق می‌افتد. به‌عبارت دیگر این روال در حال انجام است. هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.»

حالا این خطر رشته‌های ورزشی ایران را تهدید می‌کند که در صورت تکرار اجتناب از رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی جریمه حذف از رقابت‌های بین‌المللی برای کشورمان اجرایی شود چراکه با صحبت‌های رئیس کمیته بین‌المللی المپیک به‌نظر می‌رسد محرومیت کشورمان به‌صورت تعلیقی درآمده و در صورت تکرار دیگر راه فراری از آن وجود نخواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند