از درگیری لفظی در رختکن تا شایعه گزینه بودن برای جانشینی او. یکی از کسانی که شاید بتواند در این‌خصوص نقش جعبه‌سیاه را بازی کند کریم باقری است. دستیار کالدرون ومعتمد همیشگی قرمزها که همیشه هست و کمتر در تیم و گروه و باندی قرار می‌گیرد. او هم وجود سوء‌تفاهم را تایید اما درگیری را تکذیب می‌کند: «اول از همه این را بگویم که برخی رسانه‌ها نوشتند دعوا شده است، اما واقعیت ندارد. من همیشه در تمرین پرسپولیس هستم و بین کالدرون و پیروانی اتفاقی رخ نداده و دعوا یا درگیری لفظی نشده است. همه‌جا سوءتفاهم وجود دارد که شاید من از حرف کسی خوشم نیاید و این مسائل وجود دارد. این موارد هم به مسائل مدیریتی برمی‌گردد.»

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا کالدرون به ایران بازمی‌گردد یا نه، گفت: «فعلا که او در تعطیلات است و اجازه بدهید تعطیلات تمام شود.» یکی دیگر از کسانی که که پایش درماجرا وسط است مهرداد میناوند است؛ دوست وهمراه پیروانی که حالا از سوی کارگزار رسانه‌ای پرسپولیس مقابل دوربین تلویزیون باشگاه هم می‌رود.او هم به حمایت از دوستش پرداخته است: «من یک پرسپولیسی‌ام و افشین پیروانی جزو کسانی است که سابقه زیادی دارد. وقتی آقای عرب پیشنهاد سرپرستی پرسپولیس را به من داد، من هیچ رغبتی نداشتم چون می‌دانستم این کار را افشین پیروانی می‌تواند انجام دهد. من دشمن محسن خلیلی نبودم. ما یک مجموعه هستیم و چشم در چشم خواهیم شد. افشین پیروانی یک آدم باهوش است و من نمی‌دانم چرا این اتفاقات رخ داده. فکر می‌کنم این اتفاقات در قطر حل شود. ما نیم‌فصل دوم سختی خواهیم داشت و حالا باید همدلی خود را حفظ کنیم.»

   یک سوال مهم

اما به هر ترتیب مدیران باشگاه با این منطق که آنها درترکیب کالدرون دخالت نکرده‌اند و توقع دارنداو هم به چیدمان مدیریتی کار نداشته باشد تصمیم به تعدیل مواضع او دارند. اما این مهم که قرار است در قطر اتفاق بیفتد چگونه  عملی خواهد بود؟ موضوع مهم‌تر رابطه‌ای است که مبنای آن براختلاف بنا نهاده شده است. انصاری‌فرد کالدرون را نیاورده و به‌نظر می‌رسد حاضر نیست تمام‌قد پشت گزینه‌ای بایستد که عرب ونبی انتخابش کرده‌اند.گیریم که کالدرون هم به ایران  بازگشت. پرسپولیس با برنامه‌ای که در زمستان به تونل وحشت شبیه است لیگ ولیگ قهرمان آسیا را شروع می‌کند واگر شکستی انتظار این تیم را بکشد، فرصت برای تسویه‌حساب فراهم است. کالدرون به خوبی می‌داند اگر نیم فصل دوم راهم مثل نیم فصل اول شروع کند، هستند کسانی در باشگاه که این‌بار به او رحم نخواهند کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند