پدر مربی ایرانی را درآوردند

 امیر قلعه‌نویی در مورد نگاه تبعیض‌آمیز بین مربیان داخلی و خارجی می‌گوید: «اگر نگاه‌ها نسبت به داشته‌های خودمان عادلانه و اخلاق‌محور باشد، باید از ایرانی‌ها حمایت شود، ولی باید ارتباط باشد. خود من از روزی که مربیگری‌ام را شروع کردم، سعی کردم مربی خارجی در کنارم باشد. آن طرف آب کلاس می‌رفتم و دو ماه در کنار لورکوزن بودم و...، اما نگاه نسبت به مربی ایرانی خوب نیست. بستر را نه برای من بلکه کلا برای هیچ‌کس فراهم نکرده‌اند. من می‌گویم اگر علی دایی آلمان بود به بایرن مونیخ می‌رسید یا آقای فرکی و جلالی و مربیان جوانی که همین حالا داریم و گل محمدی و... بستر برای اینها آماده نبوده است. یکسری آدم‌ها ۱۰ سال پدر مربی ایرانی را درآورده‌اند، مربی که ایثار و در بدترین شرایط کار کرده است، اما او را دادگاهی هم می‌کنند.»  امیر قلعه‌نویی در برنامه سلام صبح بخیر درباره لزوم حمایت از مربیان ایرانی گفت: «اعتقاد من این است که ایران و ایرانی چه داخل و چه خارج از کشور جزو برترین‌ها هستند. این را تاریخ هم نشان داده است که ما ایرانی‌ها اگر بستر آماده و فضا داشته باشیم و بگذارند ما کار کنیم، موفق خواهیم بود. همه مسافرت خارجی می‌روند و دیده‌اند. ما چه انسان‌هایی بزرگی داریم.»

طعنه به تارتار؟

قلعه‌نویی همچنین درباره شعار هواداران پرسپولیس که به شوخی با او تبدیل شده است، با انتقاد از شعارها علیه خودش گفت: «اگر یک مربی بیاید و بخواهد فوتبال جلوی دوستان بازی کند، این‌گونه رفتار می‌کنند. ما گل اول را زدیم و فوتبال خیلی خوبی داشتیم، درگیری و کارهای تاکتیکی بوده و بازی سرعت خوبی داشته است. ما گل اول را زدیم و دنبال گل دوم بودیم و حتی می‌توانستیم گل سوم را بزنیم، آنها هم چنین شرایطی را داشته‌اند. چرا باید به یک مربی توهین شود؟ حتما مربی باید در ۶ بازی به این آقایان ۱۸ امتیاز بدهد، بعد بگوید آرزوی من این است که فلان تیم قهرمان شود؟ یک مربی حق دارد وقتی یک جا مسوولیت دارد برای تیم دیگر آرزوی قهرمانی کند؟! این کجای فوتبال ماست؟! در بازی ذوب‌آهن - استقلال من مربی بودم و دو بار قهرمانی را از استقلال گرفته‌ام. این شرف فوتبال است.»

او آمار خود را به رخ می‌کشد ومدعی است که دستاوردهایش برای برخی قابل تحمل نیست: «ما باید دنبال قشنگی‌های فوتبال باشیم و از آن لذت ببریم. خوشحالم در هر تیمی رفته‌ام هم تیم فوتبال بازی کرده هم گل زده داشته است. هم آقای گلی داشته و هم بالاخره در جدول مطرح بوده است. شاید آقایان نمی‌توانند این را تحمل کنند و دوست دارند مربی برای‌شان آرزوی قهرمانی کند!» به نظر می‌رسد این بخش از حرف‌های امیر طعنه به مهدی تارتار بوده باشد؛ کسی که اخیرا با قلعه‌نویی وارد تنش لفظی شده است.

قلعه‌نویی در پایان گفت: «من از بازیکنانی اسم می‌برم که شاگرد من بوده‌اند. سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، علی علیپور، سروش رفیعی، احمد نوراللهی با من از سنین پایین کار کرده‌اند. من نادری را خودم از مقاومت تهران آوردم. جا دارد از آقای گودرزی، مدیرعامل مقاومت هم تشکر کنم که چقدر فوتبالیست به جامعه ما می‌دهد. بهتر است دنبال این حرف‌ها نرویم. من تمام دوره‌های مربیگری‌ام را گذرانده‌ام. امیرحسین پیروانی مدرس و مربی است و برای او هزینه شده. حالا چرا نباید در تیمی باشد؟ من واقعیت را می‌گویم. امیدوارم نگاه‌ها نسبت به همه تیم‌ها عدالت‌محور باشد و از قشنگی‌های فوتبال لذت ببریم. به قول استاد پروین بیشترین برد و باخت‌ها نهایتا یک هفته دوام دارد.»

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند