گویا استراماچونی قصد داشته برای استفاده از تعطیلات یک هفته‌ای لیگ به کشورش برگردد که پلیس فرودگاه جلوی او را گرفته؛ چرا؟ به این دلیل که ویزای توریستی او به پایان رسیده بود. بخشی از گزارش گاتزتا دلو اسپورت، نشریه معتبر ایتالیایی را در این مورد بخوانید: «بعد از تساوی یک - یک استقلال مقابل فولاد سرمربی آبی‌پوشان قصد بازگشت به رم و حضور دو روزه در پایتخت ایتالیا را داشت تا کنار خانواده‌اش باشد ولی از سفر او جلوگیری شده است؛ درحالی‌که او اجازه کار در ایران را دریافت کرده است. استراماچونی از ماه ژوئن هدایت استقلال را به عهده دارد اما به دلیل مشکلاتی که در این باشگاه دارد در کابوس گیر افتاده است.

سرمربی ایتالیایی قصد داشته چند روزی کنار همسر و فرزندانش به استراحت بپردازد اما توسط پلیس فرودگاه از سفر به ایتالیا منع شده است. این عجیب است که فردی بعد از ۸۰ روز حضور در ایران و درحالی‌که اجازه کار داشته با این بهانه درایران نگه داشته شود. تصور می‌شد مسائل قبلی برای استراماچونی در تهران کافی باشد اما متوقف شدن استراماچونی که سباستین لتو دستیارش او را در این سفر همراهی می‌کرد برگ تازه‌ای از این ماجراها بود. آنها قصد داشتند پنج‌شنبه‌شب ایران را ترک کرده و یکشنبه به ایران برگردند و تمرینات را ادامه بدهند اما زمانی که برای خروج قصد حضور در محوطه ترمینال فرودگاه را داشتند از خروج‌شان جلوگیری می‌شود، چراکه ویزای آنها توریستی و زمان آن منقضی شده بود.» هر چند دیروز باشگاه استقلال قویا موضوع را تکذیب کرد و مدعی شد استراماچونی هیچ درخواستی برای مرخصی نداشته است.

بند فسخ یک‌ونیم میلیون یورویی

نوع روابط استقلال و استراماچونی جوری است که واقعا نمی‌شود به ادامه این همکاری تا آخر فصل خوش‌بین بود. تحرکات مربی ایتالیایی به شدت بوی جدایی می‌دهد، اما او در این مسیر مشکل بزرگی دارد؛ اینکه مطابق قرارداد، اگر قصد فسخ یکطرفه قراردادش را داشته باشد باید مبلغ یک‌ونیم میلیون یورو به باشگاه استقلال بپردازد. طبعا این مربی دنبال راه دیگری برای جدایی خواهد بود؛ راهی کم‌هزینه‌تر که شاید از مسیر عذاب دادن استقلال و تداوم ناسازگاری‌های فعلی بگذرد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند